0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
CH340G RS232 актуализация USB към TTL converter модул UART сериен порт UFS-HWK STC Dowanloader програмист четка за малки табели -21 %

Производ Вовед1.нови оригинални CH340 G чипови, чипови се STC службен препорака USB да TTL чипови нема да се појави поради различни диск / различни компјутер како резултат на нееднаквости! ! !2.златна изглед, квалитет и резолуцијата жолта pin, pin потрајни од црниот пазар, убави;3...

Добредојдовте на нашата ПродавницаШенжен KELIТЕ Electronics Co.,Ltd ESP12 E мотор проширување одбор Опис : врз Основа на првиот моторуправувано проширување одбор ESP12 E развој...

Преземете1, одборот LM358 чип2,100пати се добие коло дизајн3, Onboard 10 K прилагодливи отпор, може да се прилагоди на зголемување4, Одборот моќ индикатор5, чип е главен pin води, можете директно да влезни и излезни сигнали6, работен напон : 5 ~ 12 V7, одборот големина : 32.7 (mm) x13.3 (mm)

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата, компанијата на "угледот прв, прв клиент" принципот, со пофалби и довербата на голем број клиенти дома и во странство...

Производ Вовед : 1.Големина на : 69.37*20.54*6.42 мм2.Текст : 5 V 1А3.Излез : 5 V 1А или 5 V 2 A4.Влезен Интерфејс : V8 порта,микро USB5.Електричната енергија Испорачана се Прикаже : 4 одделение LED светилка за да се прикажат на електричната енергија испорачана,неработењето на државните автоматско исклучување6.Полни се Прикаже : кога полнење 025%,првата светлина ќе флеш,и други светла се исклучи;кога се полни 25%50%,втората светлина ќе флеш,и првата светлина останува на;кога се полни 50%75%,третата светлина ќе флеш,и првите две светлата остануваат вклучени, или кога полнење 75%100% ,четвртиот светлина ќе флеш,и првите три светлата остануваат вклучени, а потоа четири сите светла се додека полнењето да 100% Напомена : 1.Адаптивно Батерија : 3.74.2 V полимер батерија2.Заштита Функција : overvoltage заштита;прекуструјна заштита;заштита undervoltage3.Полнење на Текст Услов : повеќето препорачливо е над 5 V 1А полначот и сите други 5 V постојана vltage напојување може да се користи.

Гореща точка 5 бр. / лот 2SD1525 D1525 TO-264 в наличност -11 %

Hengda Шен Electronics Co., Ltd, полн спектар на електронски компоненти со еден, цената предност, бара да знаете дали вашите најискрено партнер! Нови оригинални може да Penhold ...

NB637 E 637 E QFN14

Гореща точка 10 бр. / лот RFN10NS3S RFN10 TO-263 LCD дисплей за управление на захранването на склад -7 %

Hengda Шен Electronics Co., Ltd, полн спектар на електронски компоненти со еден, цената предност, бара да знаете дали вашите најискрено партнер! Нови оригинални може да Penhold ...

GY31 TCS230 TCS3200 Детектор Модул Боја за Признавање Сензор за MCU ArduinoОпис На Производот : Функција : Чип : TCS230 Влезен напон : DC 3 V5 V фрекфенција напон : 0 ~ 5 V Користете светли бели LED светла може да биде директно поврзан со микроконтролор Статични откривање на мери објект боја Најдобри откривање на далечина : 10мм

Се што сакате да ги слушате lossless музика? Овој засилувач одбор можат да ги задоволат вашите потреби...

Добредојдовте на нашиот магазинМожете директно плаќање!Организира испорака!Ние имаме многу компанијата видови на стоки во продавница), и, уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!!Доколку имате потреба можете да ме контактирате, I still haven 't објавени на интернет, бидејќи повеќето од нив.Превозот и плаќање : 1.Ние ја прифати кредитна картичка (зачувам) и толку .2.Ако ви се допаѓа други услови за плаќање, и ве молиме контактирајте со нас.3 .За сите клиент налози, we don 't дури и бесплатно ракување За гасови, 1 КОМПЈУТЕР дел.Кога делови пристигна во вашата локална царина, царински тарифи, ако ние не сме одговорни за било каква царинска или увозни давачки.4 .Ние ќе брод вашата предмети од 1 до 5 работни дена по уплатата.5 .Ние можеме да брод од DHL / ТНТ / EMS / федекс / UPS / пост воздух mail ..

*Име на производ : AC прекуструјна откривање сензор модул 05 A.*Димензии : Должина 40mm X ширина 38mm.*Главната чип : операциони засилувачи, трансформатори.*Оперативен напон : DC 12 V.Карактеристики : *Излез : Switch излез.*Тековна откривање спектар : AC 05 A.*Тековна откривање резолуција може промена на отпор параметар поставувања.*Излез надструја switch сигнал на излез.*Надструја сигнал е прилагодлив за да го поставите критична точка, поставете ја резолуцијата 0.2 А.*Со дупки за монтажа лесно фирмверот инсталација.*Апликации : AC струја опрема како што се моторни прекуструјна откривање, штанд заштита од краток спој заштита тестирање, на кандидатите за настава експерименти и така натаму прилика, за да се олесни средно развој; погоден за различни товари, вклучувајќи индуктивен товар, капацитивни оптоварување, resistive оптоварување тестирање.

433M CC1101 10 mw безжичен модул приемник на подателя NRF905/SX1212/SI4432 -1 %

Опис на производот : 100% сосема нов и висок квалитет!Ниска потрошувачка на енергијаСпецификации : Чип : CC1101Центар фреквенција : 433 MMax Моќност : 10m WДалечински Растојание : 1000metersБоја : ЦрвенаНето Тежина : 10gПакет се вклучени : 1 * 433 M CC1101 Безжична Испраќачот, Примачот Модул NRF905 / SX1212 / si4432

започнетекрајотЗа повеќе информации, ве молиме кликнете на download : https : / / nl.aliexpress.com / store / product / XL4016PWMAdjustable436 VTo12536 VStepDownBoardModuleMax8 A200 W / 1948124_32815966467.html?spm=a2g0z.12010615.0.0.4 FTUTG

Бърз безплатен кораб 2 елемента Grove съвместим интерфейс сензор за вода капки дъжд модул за откриване на дълбочината на водата за Arduino аксесоари -6 %

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Брз Слободен Брод Grove Компатибилен интерфејс Вода Сензор за Дожд капки Вода Длабочина Откривање Модул за Arduino додатоци(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

И ве Молиме, имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори...

Постојат многу акции не на полиците, ако е потребно, ве молиме да обезбеди модели и слики да ни се...

Постојат многу акции не на полиците, ако е потребно, ве молиме да обезбеди модели и слики да ни се...

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата, компанијата на "угледот прв, прв клиент" принципот, со пофалби и довербата на голем број клиенти дома и во странство...

И ве Молиме, имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори...

Добредојдовте на нашиот магазинМожете директно плаќање!Организира испорака!Ние имаме многу компанијата видови на стоки во продавница), и, уште поважно, ќе добиете висок квалитет на, најниската цена и брза испорака.Јас сум на чекање за вас!!!Доколку имате потреба можете да ме контактирате, I still haven 't објавени на интернет, бидејќи повеќето од нив.Превозот и плаќање : 1.Ние ја прифати кредитна картичка (зачувам) и толку .2.Ако ви се допаѓа други услови за плаќање, и ве молиме контактирајте со нас.3 .За сите клиент налози, we don 't дури и бесплатно ракување За гасови, 1 КОМПЈУТЕР дел.Кога делови пристигна во вашата локална царина, царински тарифи, ако ние не сме одговорни за било каква царинска или увозни давачки.4 .Ние ќе брод вашата предмети од 1 до 5 работни дена по уплатата.5 .Ние можеме да брод од DHL / ТНТ / EMS / федекс / UPS / пост воздух mail ..

Опис на производот5pcs 100% нови и оригинални 66v10 за iphone 5 SE 6s 6s плус NFC Контролер ICТопла продажба Relacement ДеловиFlex и други АлаткиМодулиНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

10шт 50А 1000В метален корпус монофазен диоден Мостов токоизправител KBPC5010 -9 %

10pcs 50 A 1000 V Метал Случај Еден Фази Диоди Мост Rectifier KBPC5010

Glyduino NRF24LE1 минимална тест такса активна RFID етикет тест такса за Arduino -15 %

NRF24 LE1 Минимум Тест Одбор Активни RFID Таг Тест Одбор за Arduino1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

Забелешка : висока прецизност вирус мерач со целосна запечатување структура, со температура само надомест на штета, добро конзистентност, стабилни перформанси, висока прецизност променлива метар, за да се исполнат барањата на употребата на 0.01~0.02 ниво сензор...

Безплатна доставка на 200 бр. нов ключ сензорен ключ IC съвместим TTP223-BA6 TTP223 BA6 SOT23-6-доброто качество -17 %

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdГаранција1. 90days' гаранција .2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата, компанијата на "угледот прв, прв клиент" принципот, со пофалби и довербата на голем број клиенти дома и во странство...

Lua Nodemcu WIFI Network Development Board Based ESP8266 високо качество -12 %

Lua Nodemcu WIFI Мрежа за Развој на Одборот врз Основа ESP8266 ВИСОК КВАЛИТЕТ

843 Ние сме електронски модул производителот, добредојдовте на големо!Новите инфраред дигитални пречка сензор, супер мали, 3100cm прилагодливи, тековната 6m AДигитален сигнал излез, сензор содржи потребните модулација и demodulation, логично обработка.Како работи : сензор пожари инфрацрвена светлина, кој е откриен од страна на рефлектира светлина, и ако тоа ќе го открие пречка, укажува на нога излези 0, во спротивно 1.Работен напон : 3.8 V V 5.5Работна струја (5 V) : типично тековни е 6m AВлез / излез (3 линии) : VCC GND НАДВОРGND, VCC е снабдувањето со електрична енергија, VCC е 3.8 V5.5 VКако круг плоча прецизност прилагодливи potentiometer, може да се прилагоди според употребата на животната средина...

Карактеристики : 1,Модул големина : 32(L)× 20(W)× 22(H) 2,Влезен напон : DC5 V 3,Моќ дисипација : 150m A...

1PCS 3S 12V 10A 18650 литиево-йонна батерия Защитна такса 11.1 V 12.6 V Anti-презареждане Презареждане Peak 10А защита от претоварване работен ток -17 %

1 PCS 3 String 12 V18650 Литиум Батерија Заштита Одбор 11.1 V 12.6 V Антиovercharge Overcharge Врв 10 A Прекуструјна Заштита

Опис : Карактеристики : Амбиентална температура : максимална температура од 20 °C ~ +60 °CНадморска височина : не го надминува 2000m ( надморска височина при користење на специјални нарачки )Релативна влажност : ≤ 95%Трето, категории на производи и податоциНапон 150 V ~ 240 V ( AC )Фреквенција : 50 Hz ( хармонично 150 ~ 250 Hz)4, перформанси,Амбиентална температура : 55 °C до + 85 °CРелативна влажност : 40 °C Пакет Содржина100% Сосема Нов1x Precision AC Струја Трансформатор Серпентина PZCT 100 A / 20m A

Безплатна доставка 20pcs x RF250V 15A 185 градуса топлина изключване на RF 250V Керамични температурен предпазител за електрически печки -4 %

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 20 PCS x RF250 V 15 A 185 степен на Топлинска Исклучување RF 250 V Керамички Температура Осигурач За Електричен Шпорет Ориз

Опис : Карактеристики : Пакет Содржина100% Сосема Нов1x DC 12 V Тесла Калем DIY Комплет Лак Тест Безжичен Пренос на Електрична Енергија Палење