0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00

1 компјутер РБС25 DA Цврста Состојба Реле Модул РБС25 DA 25 A Топла Продажба на Квалитетот + 1 компјутер M / W тип на Heatsink Алуминиум Радијатор Комбинација

Ве молиме Вид знаетеДобредојдовте на нашата продавница !Answer : ___________________________ Note : (ве молиме да ги прочитате пред цел)100% Тестирани Пред Превозот.Плаќања : 1...

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Спецификација : Име На ПроизводOptocoupler Возачот Реле МодулРеле ТипSRD09 VDCSLВСерпентина НапонDC 9 VПол Број2 КаналиОптоварување10 A, AC 250 V / 125 V, DC 30 V / 28 VВкупната Големина5 x 4.1 x 1.8 cm / 2" x 1.6" x 0.7"(L*W*H)МатеријалиМетал, Пластика, Електрични ДеловиГлавната БојаЦрвенаТежина33gПакет Содржина1 x Optocoupler Возачот Реле МодулОпис : Ова е за 2канален високо / ниско ниво активирањето optocoupler возачот реле модул.Опремени со енергија реле, 10 A, AC 250 V / 125 V, DC 30 V / 28 V.

Цврста состојба реле (SSR) кратенки електронски неконтакт прекинувач, главните карактеристики на мали контрола на влезниот сигнал, директни вози висока моменталното оптоварување...

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140 Опис : Високо напонско ниво активирањето се однесува на напред напон помеѓу сигнал активирањето на крај(ВО) и моќ катоден, е потребен начин на поврзување на анодна на моќта со активирањето на крајот...

На ТЕКСТВнесување на типови : влезен Напон : 05 V、010 VАко ви треба 05 V, ве молиме оставете порака за нас, ако не се забелешка,ние ќе ви испрати 010 V.ИЗЛЕЗОптоварување напон : 0480 VACОптоварување тековната : 100 AМакс надвор од државата истекување на струјата : 2m AМакс надвор од државата пад на напон : 1.5 VОПШТИLWH(mm) : 57.4 L * 44.8 W * 28 HWelght(приближно) : 100gDielectric сила(влез, излез на база на) : 2500 VACОперативен температура : 20℃80℃Сертификација : CEМЕРКИ на претпазливост1.Може да се користи со температура контролер.2.Мора да се качи heatsink ако се вчита повеќе од 10 A, додадете фан ако повеќе од 40 A.3.Ако контрола на трансформатор, ве молиме изберете DTY серија.

Напомена : следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само befor пристигне на аеродром на вашиот countryplease изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации...

Напомена : следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само befor пристигне на аеродром на вашиот countryplease изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации...

трговија на големо 100pcs / многу SLA05 VDCSLC 30 A 6feet реле

Апликацијата TX763 Z(H) DC Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 32 A или помалку, еднонасочна струја оценка напон 220 V и 250 V...

Цена по цена Голема цена предности повеќе детали, ве молиме контактирајте го сервисот за : Контакт QQ : 332186191 Контакт Мобилен : 13798826020 Контакт : ГДин Чен Изложба кабинет : Шенжен Huaqiang Северна електронска светот.

Цена по цена Голема цена предности повеќе детали, ве молиме контактирајте го сервисот за : Контакт QQ : 332186191 Контакт Мобилен : 13798826020 Контакт : ГДин Чен Изложба кабинет : Шенжен Huaqiang Северна електронска светот.

Solid state relay модул SSR-100VA 100A Extermal control потенциометър вход 24 - 380vac изход -9 %

dianxiaobao_1dianxiaobao_21pcs Цврста Состојба Реле Модул РБС100 VA 100 A Extermal контрола potentiometer на Текст 24380 VAC ИзлезРБС 40 VA Една фаза Цврста состојбаОптоварување Тековната : 100Оптоварување Напон : 24~380 VACRheostat моќ оценка : 1 / 4 wattsНа Напон : ≤ 1.5 VACИсклучување на Истекување на струјата : ≤2 MAOnoff Time : ≤ 2 MSDielectric Сила : 2500 VACИзолација Отпор : 100 Ω / 500 VDCАмбиентална Температура : 25~+75°CРабота настава : LEDdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Апликацијата TX763 Z(S) DC Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 1А или помалку, еднонасочна струја оценка напон 220 V и 500 V...

Апликацијата TX763 Z(S) DC Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 3А или помалку, еднонасочна струја оценка напон 220 V и 500 V...

Pv предпазители | слънчев предпазител 10 * 38 1000v 6A 8A 12A 10A 15A 16A 18A 20A 30A -1 %

1 дали Ние секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена.2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

Апликацијата TX763 Z(H) DC Серија DC Минијатурни Прекинувач, важат за оценка тековната 16 A или помалку, еднонасочна струја оценка напон 220 V и 250 V...

Напомена : следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само befor пристигне на аеродром на вашиот countryplease изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации...

Цена за цената на Сите производи голема цена, ве молиме контактирајте го сервисот за : Контакт QQ : 332186191 Контакт Мобилен : 13823183358 Контакт : ГДин Чен Изложба кабинет : Шенжен Huaqiang Електронска Светот

Цена по цена Голема цена предности повеќе детали, ве молиме контактирајте го сервисот за : Контакт QQ : 332186191 Контакт Мобилен : 13798826020 Контакт : ГДин Чен Изложба кабинет : Шенжен Huaqiang Северна електронска светот.

започнетекрај Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

Топло Внимание : Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви Ако ви е потребна за следење на број, можете да изберете превозот метод со кој може да се обезбеди следење на информации...

реле RM702024 24V RM702024-24V 24VDC DC24V 24V 400V 16A 11PIN -6 %

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Оптоварување напон : 24480 VACМакс Оптоварување тековната : 100 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 90280 VACКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 100msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80

01000g 040oz Granual / прав sachet пополнување запечатување пакување машина со Волуметриски / броење на Купот на ДодатенМодел : VFFS280 C / 450 CУпотреба : Оваа машина е погоден за храна, хемиски, фармацевтски, леќата во прав, granule и парична казна честички пакување; особено погодна за пакување на млеко во прав, грав млеко во прав, сусам паста,шеќер granule, пченица во прав, dessicant и така натаму;Карактеристики : Тоа може да се целосно автоматско извршување на процесот на sachet формирање, полнење и затворање, исто така може да додадете датум и број на серија, број уредот за печатење, гасиспирање уред, удар (дупка во sachet за бесење да се прикаже производот).Пакување производи може да изберете од забот типот сечење, ножици тип рамен сечење или со една рецка сечење.Со лесно кине устата уред, за клиентите да го отворите торба за пакување на пригоден начин.Со користење на микро компјутер контролер и Повлекува мотор со фотоелектрически switch позиција, лесно да се прилагоди на должината, токму торба одлуки.Користејќи ја ротирате мерење на купот, намалување на јачина на звук за грешка, повеќе точни мерења.Во голема мера се зголеми стабилноста на опрема, помал шум, чистење удобен, намалување на трошоците за одржување.Запечатување тесни, избегне излегуваат во јавноста или се влажни.Филм хранење малку механизам, филм со малку статични, исто така може да се користи.Висока работна брзина, да се спречи Материјал истекување, не повеќе прашина.Нумеричката контрола на машина може да се додаде, тоа може да се постави 299 кеси(торби поврзани со автоматско броење и потоа сечење.Кога се тркалаат филмот е крајот, машината ќе престане да работи автоматски...

Бобина 24V 25A 1NO 2 серпентини 2P домакинството на Контактор за променлив ток модулен 35 мм DIN рейк определяне на 25Amp -5 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

Безплатна доставка високо качество 50/60 Hz 4P 25A 3NO 1NC 24V с 4-Щифта домакински мини-DIN-рейк модулен контактор за променлив ток модулен малък househo -6 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

Модулна трехполюсный домакински малък контактор за променлив ток домакинството на Контактор за променлив ток модулен 63A 3P 3NO 230V -4 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

2P 40A 110V 50/60HZ Din-рейк домакинството на контактор за променлив ток 2nc домакинството 2 Щифта 2no AC Power Contactor модулна сонда Ac 250V 40A -3 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

Безплатна доставка високо качество 50/60 Hz 4P 25A 4NO 230 В 4-Щифта домакински мини-DIN-рейк модулен контактор за променлив ток -6 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

Модулен контактор AC домочадца за купища колата изпратил 4no 100A 24V модулна изпратил букет с -5 %

МТВ модуларен контактор Неприоритет линија на електрична енергија граница МТВ контактор може да се usde за далечинска контрола на МТВ контактор проширување помошни контрола,заштита и укажување функција Со рачна контрола на контактор може рачно да бидат контролирани од страна на theload on или off...

Модулна зарядно устройство ще захранване на куп 2NO 2NC WCT-4P 40A с инсталирането водещ дървен материал битови контактора ac 24V -4 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

Безплатна доставка високо качество 50/60 Hz 4P 25A 4NC 24V с 4-Щифта домакински мини-DIN-рейк модулен контактор за променлив ток -6 %

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

Опис : WCT контактори се достапни во две верзии : Контактори без рачно управувани и Контактори со рачно управувани...

Име на производ Автомобил Сечилото Осигурач Тип Средна Големина Номинална Напон 32 V Номинална Струја 2 A Pin Теренот 5mm / 0.2" Pin Големина 7 x 5mm / 0.27" x 0.3" (L*W) Вкупниот обем 19 x 19 x 5mm / 0.75" x 0.75" x 0.2" (L*W*T) Материјал Пластика, Алуминиум Надворешни Боја Црвена Тежина 12g Пакет 10 x Автомобил Сечилото ОсигурачНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Опис : WCT контактори се достапни во две верзии : Контактори без рачно управувани и Контактори со рачно управувани...

Нас produk : soket модуларен Jenis грло : австралија steker Одговара din rel : 35mm врвот шапка rel wisatawan : ac 250 v 10a Ukuran : 76x65x35mm / 3 "x 2.6" x 1.4 "(l * w * t) Bahan eksternal : plastik Берат : 105g Paket : 1 x soket модуларен Soket модуларен memiliki baik kontak јанг dapat diandalkan јанг cocok untuk digunakan dengan модуларен lainnya терминал perangkat listrik Secara luas Digunakan далај membangun tambang perusahaan stasiun pelabuhan rumah sakit toko kantor laboratorium tempat tinggal дан и така натаму...

Ac36v ac48v AC110 V av220v AC380 V AC24 V tolong katakan padaku Anda membutuhkan tegangan kerja дари kumparan untuk memfasilitasi pengiriman ками tepat waktu Terima kasih Negara : кина Bahan : plastik bagian listrik Берат bersih : 410g побезбеден paket : 1 x ac kontaktor Merek : асиси Модел : LC1 D25 warna utama : hitam krem оценет kumparan tegangan : 110 v 50 / 60 hz Ac3 : 220 / 230 v : 5.5 kw 380 / 400 v : 11kw 660 / 690 v : 15k W ac3 : ue : 380 v yaitu : 25a engan : 40a Ui : 690 v uimp : 6 KV kutub : 3 tiang Hubungi : нема + NC планината jenis : 35mm din rel ukuran keseluruhan : 85x45x90mm / 3.3 "x 1.8" x 3.5" (L w h) Хал ини terutama digunakan untuk membuat или melanggar ciucuits listrik во jarak jauh sering mulai стоп на дан mengendalikan ac мотор...

Име на производ : AC Адаптерот;Број на Модел : LC1 D18 Q7 C;Номинална Серпентина Напон : AC 380 V;Фрекфенција : 50 / 60 Hz Контакт Тип : 2 NO;Пол Број : 3 Пол;Конвенционалните Термичка Струја(О) : 32 A;Номинална Изолација Напон(Ui) : AC 690 V AC3, Отценети Напон(Ue) : 220 / 230 V;AC3 Номинална Струја(le) : 380 / 400 A;AC3 Controled Моќ(Јп) : 4 / 7.5 / 10 KW Вкупната Големина(Приближно) : 90 x 57 x 80mm / 3.5" x 2.2" x 3.1" (L*W*H);Железнички Монтажа : 35mm DIN Железнички;Материјал : Пластика, Електрични Делови Главната Боја : Како на Сликата Прикажани;Нето Тежина : 517g;Пакет Содржина : 1 x AC АдаптеротКарактеристики : 690 V AC оценет изолација напон, 3 пол 2 NO, 380 V AC оценет серпентина напон, 50 / 60 Hz фреквенција...