0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
D5S високо качество Wanhao широкоформатен принтер индустриален 3D принтер машина 3D ситопечат прототип на 3D принтер

D5S високо качество Wanhao широкоформатен принтер индустриален 3D принтер машина 3D ситопечат прототип на 3D принтер

BGN 2126.40
Продуктът е наличен

Налично


Wanhao Голем Формат Печатач Индустриски 3 D Печатач Машина за 3Д Печатење на Екран Машина Прототип на 3 D Печатач
2 GB SD картичка и 1kg филамент за слободни
Макс Печатење Објект Големина 290*190*590mm
Advaced карактеристики :
Duplicator 5s МИНИ - 3d печатач машина е дизајниран за Дизајнер, индустријата и ниво на употреба. полесни екструдиран, подобра резолуција. 8мм Х оската, помалку виткање, помалку деформација. чиста месинг лого, прецизни и подолг живот. секој мотор со ладење потоне. силен челик платформа, без тресење, без деформација. индустриски 16mm Топката Завртка уникатен вентилаторот за ладење лесна контрола, лесно оди
Механички Сопственост Испорака тежина : 35 кг (86 lbs) Snap-на,snap-оф филамент assemblie
Механички Сопственост Линеарна топката лежишта Прецизност земјата Core XY. Целосна Екстремни Рок XV челична конструкција
Електроника Сопственост 4 оска, 1/16 микро-повлекува моторна контрола 4x20 LCD карактер екранот и вртење и притиснете control pad Piezoelectric ѕвончето Универзална Напојување : 115-250 V, 50/60 Hz, 4.0 A (влез), и се IEC кабел
Мека Создателот Wanhao Maker Компатибилност : Linux, OSX и Windows Печатите од SD картичка или преку USB
Преглед на Карактеристики Speifications Изгради волумен Слој дебелина Изберете 0.02-0.4 mm кој е прилагодлив од страна на софтвер Акции млазницата дијаметар Акции 0.4 mm Брзина 20-300 mm/s Проток Околу 200 cc/час Екструдер Температура се Препорачува Максимум 200-230 C Позиционирање прецизност од 2,5 micron на Z оската 11micron на XY оска
Материјали со Вжарено дијаметар : 3.0 mm
Функција 1 : Овој професионален прототип на 3 D печатач опремен со Екстремни XV Рок Челик структура . На сила и прецизност на челик случај обезбеди висок квалитет на печатење производ.
Карактеристика 2 : Оваа Нова шокантна деби 3d печатач е дизајниран со поголема прецизност.
Печатени Objested од wanhao Duplicator 5 ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРОТОТИП на 3 D ПЕЧАТАЧ
3 D Печатач Апликација
Широко се применува за шприц, пластични прототип, архитектура, стоматолошки, авто делови, електроника, гравирање, artcraft, играчки, чевли, енергија, рака моделирање и прототип итн.

Параметри на продукта

Цвят:
Черен
търговска марка:
Ванхао
Скорост На Цветен Печат:
30мм-300мм/с
Номер На Модела:
D5Smini
печатни материали:
PLA, 3.0 mm за принтер 3D
Екструдер:
екструдер bowden за 3d-принтер
Интерфейс:
SD или USB2. 0
Софтуер:
Wanhao Imaker 1.2.5.2210
Дебелината на слоя:
20 микрона-300micron
Тегло(нето):
35 кг
Размер на опаковката(см):
61x57x95cm
титуляр платформа:
титуляр на стоманена рамка

Продукти в категория