0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-49 %
1 way 1 gang 220V wall light switch EU standard white tempered galss dimmer switch for table lamp with led backlight indicator

1 way 1 gang 220V wall light switch EU standard white tempered galss dimmer switch for table lamp with led backlight indicator

BGN 23.00
BGN 44.80
Продуктът е наличен

Налично


Предмет Вовед
1.Ова е нова генерација dimmerswitch со интегриран дизајн кој со водоотпорен, огноотпорни функција и функција на спречување на електричен шок.
2.Ќе може да работи со влажна рака. Таа има луксузен и едноставна форма, вклучете се вклопуваат во различен стил на соби добро, и ќе се подобри соба изглед.
3. Допир dimmer вклучете го носи најдоброто од вашиот дом, без да се скрши на банката, и е погодна да се користи во сите соби од вашиот дом, канцеларија и воспоставување. Сите производи се произведени според високи стандарди и да се сите на ЕУ уверение за употреба во велика БРИТАНИЈА и други земји на ЕУ.
Објектот Функција
1. Зајакнато кристално стакло панел, не исчезнува, елегантен и стилски изглед
2. оптоварување моќ за светилки кои dimmer се префрлите на контрола : 3 W-500 W
2. Интегрирани панел дизајн, водоотпорен и анти-пламен,користете безбедно
3. Допир контрола може да се направи се обезбеди овој вид на допир прекинувачи имаат подолг живот од други механички прекинувач
4. Нови увезени IC процесор за добра чувствителност и стабилни перформанси
5. Хуманизирано дизајн : switch за да може да биде автоматски да го исклучите кога електрична енергија паузи и тоа ќе биде во OFF станица електричната енергија ќе се врати
6. Широко се користи за reisidence ,стоковните куќи, вили, хотели, итн.
Топло Информации
1. Овој вид на dimmer прекинувач со еден живеат жица switch, нема потреба да се поврзете Нула Линија да се префрлат кога инсталирате.
2. Ова е исто така Еден Начин прекинувач и не може да се користи како Две Начин прекинувач (Два прекинувачи во две различни места контрола една светилка)
3 : компатибилни и некомпатибилни светилки на овој вид на dimmer префрлате
1) компатибилен светилка за овој вид на dimmer се префрлат како следново :
халоген светилка , блескаво светилка, dimmable светилка
2) некомпатибилни светилка за овој вид на dimmer се префрлат како следново :
заштеда на енергија светилка , fluoresent светилка , нормално led светилка
3.

Параметри на продукта

Напрежение:
working voltage, working voltage
Тип Елемент:
Ключове
Тип На Ключа:
Сензорен Ключ За Включване / Изключване
Гаранция:
2 години
документ:
CE, FCC, RoHS
търговска марка:
cnskou
Номер На Модела:
SK-A801T-EU
Характеристики:
прекъсвач диммера
номер на управляващата група:
1 Банда 1 Път
източник на захранване:
една жива линия
Материал На Панела:
высокотемпературное устойчиво закалено стъкло
Номинално Напрежение:
AC110V-AC250V
Максимален ток:
5A
Приложение:
Лампа с мощност 3 W-500 W
Номинална Честота:
50 Hz/60 Hz
измерване:
86мм-бяла*86мм-бяла*35mm
Ръчна Живот:
100 000 пъти на работа
самостоятелна консумация на енергия:
по-малко от 0,1 ма

Продукти в категория