0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-11 %
DC12V/96W 24V192W 8A 3keys RF Wireless Brightness LED Dimmer Remote Controller for 3528 smd 5050 Single Color LED Rigid Strip Светлини

DC12V/96W 24V192W 8A 3keys RF Wireless Brightness LED Dimmer Remote Controller for 3528 smd 5050 Single Color LED Rigid Strip Светлини

BGN 13.00
BGN 14.64
Продуктът е наличен

Налично


DC12 V/96 W 24 V192 W 8 A 3keys Безжични RF Осветленост LED Dimmer Далечински Контролер за 5050 3528 Единствена Боја на LED Цврсти Лента, Светлата Опис : RF dimmer е контролер кој може да ја прилагодите јасноста на боите бескрајно,неговата контрола на режим на безжичен контрола, можете да ја прилагодите светлината на соодветно осветлување осветлувањето во согласност со вашиот вистински треба. Исто така, со појавување код функција, корисниците може да го замени за далечинска контрола од страна на самите себе (за да се спречи корисниците можат да не работат поради оштетување или губење на далечинскиот управувач). Функција : Главно се користи за да ја прилагодите светлината на една боја LED светла.
Избегнувајте раш тековната, заштита на вашата LED светла.
Погоден за LED светлото на рефлекторите, ПРЕДВОДЕНА вдлабнати светлина, LED лента осветлување, итн.
Со вградената батерија (вклучени) Спецификации : работна температура : -20-60 ℃
напон : DC5 V-24 V
излез : 1 канал
нето тежина : 78g
бруто тежина : 103g
надворешни димензии : L110 Χ W56 Χ H34 mm
пакување големина : L122 Χ W85 Χ H42 mm
излезна струја : Пакет содржина : 1 x Dimmer
1 x Далечински Контролер

Параметри на продукта

Цвят:
Черен
Тип Елемент:
Къси светлини
документ:
RoHS, CE, CCC
Максимална Мощност На Натоварване:
192W
Гаранция:
една година
Материал:
Пластмаса
Характеристики:
RF Wireless LED Dimmer w / 3keys Remote
Номер На Модела:
WU-RFDIMMER-1CH-ПС
търговска марка:
СВЕТЪТ Е УНИКАЛЕН
силата на:
5V

Продукти в категория