0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-16 %
3D BGA Reball шаблони MJ 3D реболлинг шаблон за iPhone A8 A9 A10 шаблони лидице плоча БРАЗДА лидице стомана Безплатна доставка

3D BGA Reball шаблони MJ 3D реболлинг шаблон за iPhone A8 A9 A10 шаблони лидице плоча БРАЗДА лидице стомана Безплатна доставка

BGN 32.00
BGN 38.08
Продуктът е наличен

Налично


.
3 D дизајн,0.25 mm дебелина екстра тешко челик. Зачекори дизајн жлебови фати IC прецизно и лесно. Секој еден слот има иста големина како телефонот IC. Целосна модели за A8/A9/A10 IC поправка. Лесен за користење и работа efficientl
Нова патентирана BGA rework stencils : МЈ 3 D BGA Reballing Матрицата дефиниција, i Phone A8 A9 A10 ритам Reballing Матрицата Дефиниција, iphone 6/6 плус, iphone 6s/6s плус и iphone 7 /7plus 3 D BGA Reballing Матрицата дефиниција.
Нова патентирана ритам BGA rework stencils : МЈ 3 D BGA Reballing Матрицата дефиниција
Нов Стил 3 D BGA садење на Матрицата : Зачекори ритам / лесен за употреба / Accuratea Lignment
1.Зачекори ритам дизајн им овозможува на матрицата да се усогласат со tinning позиција на IC брзо.
2.На плоштадот дупки дизајн го прави полесно да се извади формирана лемење топки.
3.Оваа 3 D матрицата е лесен за употреба, без оглед дали се нови или експерт.
4.Висока стапка на успех на садење калај,на лемење топки може да се формираат и еднаш откако ќе се научи.
5.Оваа 3 D садење на матрицата се подебели од обичните stencils на пазарот .Помалку тенденција на деформација ја прави неговата користење на живот може да биде подолго.
жлебот (Автоматски контрапункт) Reballing Матрицата Образец за iphone A8 A9 A10
мило Reballing Матрицата Дефиниција
Факултативна 1 : МЈ 3 D A8
Факултативна 2 : МЈ 3 D A9
Изборен 3 : МЈ 3 D A10
МЈ 3 D A8 : iphone 6/6 плус IC : Допир IC, baseband-от, фонт IC, аудио IC, моќ IC, A8 ПРОЦЕСОР
МЈ 3 D A9 : iphone 6s/6s плус : Допир IC, baseband-от, фонт IC, аудио IC, моќ IC, A9 ПРОЦЕСОР
МЈ 3 D A10 : iphone 7 /7plus : Допир IC, baseband-от, фонт IC, аудио IC, моќ IC, A10 ПРОЦЕСОРОТ

Параметри на продукта

Цвят:
А8, А9, А10
Номер На Модела:
А8 А9 А10
търговска марка:
Tenga

Продукти в категория