0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
200 бр./лот позлатени 2.54 мм щифт колектор, однорядный мъжки, 2,54 ломающийся пин колектор на съединителната уплътнението, 2,54 mm 40 болт с кръгла

200 бр./лот позлатени 2.54 мм щифт колектор, однорядный мъжки, 2,54 ломающийся пин колектор на съединителната уплътнението, 2,54 mm 40 болт с кръгла

BGN 97.60
Продуктът е наличен

Налично


Злато Позлатен 2.54 mm Машки 40 Pin Еден Ред Директно Круг Pin Насловна Лента
Мало Линк :
Поради потребите на различни спецификации на pin насловите не се исти, па pin насловот има различни
спецификации, според стандардната класификација на pin конектор во електронската индустрија :
Според далечина можат да бидат поделени во 2.54 мм, 2.00 mm, 1.27 мм, 1.00 mm, 0.8 mm пет категории
Според бројот на редови на еден ред, двоен ред, три ред;
Според правилата пакет со patch SMT (хоризонтална / вертикална паста ставете), plug-in НАТОПИ (линија / свиткување приклучок);
Според инсталација : 180 степени, со поделба според S, 90 степени W, SMT Т. број на редови :
еден ред, двоен ред, три по ред, четири ред, до четири реда.
Pin грофот : 02~80
Pin : прав, агол, SMT и видови на големини
Димензии : должина, ширина, дебелина, ред проред.
Далечното на иглички : 0.8, 1, 1.27, 2, 2.54 (мм).
Материјал : контакт материјал и површински третман.
Пакување : блистер школка, се тркалаат торба, рефус.
Материјал : pin-материјал : месинг или phosphor бронза материјал : UL94 V-0 пластични изолатор.
ако сте во потребата на сите видови на pin хедерот или конектор, ни се најде, ние ќе ви ги даде нашата најдобра цена.

Параметри на продукта

търговска марка:
MCIGICM

Продукти в категория