0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-34 %
19V 3.42 a AC зарядно устройство за лаптоп адаптер за Acer Aspire S5 S7 W700 W500 C720 захранване на зарядно устройство, кабел за лаптоп ACER

19V 3.42 a AC зарядно устройство за лаптоп адаптер за Acer Aspire S5 S7 W700 W500 C720 захранване на зарядно устройство, кабел за лаптоп ACER

BGN 17.00
BGN 25.76
Продуктът е наличен

Налично


2016 година 19 V 3.42 AC Лаптоп Адаптер за полнење За Acer Стремат S5 S7 W700 W500 C720 Напојување Полначот Кабелот за напојување за Лаптоп ACER
Квалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ А++)
Ве молиме проверете ја фотографијата детали пред да го купат, се осигура тоа одговара на вашиот лаптоп / лаптоп.
Спецификации :
-Сосема Нов.
-Гаранција : 36 Месеци.
-Влез : 100-240 V, 50-60 Hz (за светот употреба)
-Излез : 19 V / 3.42 НА
-Конектор Големина : 3.0 mm x 1.1 mm
Употреба : Лаптоп AC Адаптер, ве Молиме бидете сигурни дека аутпутот и конекторот е она што ви треба ,ви благодариме !
Гаранција : 36 Месеци.
Пакет Се Вклучени :
1 x 2016 година 19 V 3.42 AC Лаптоп Адаптер за полнење За Acer Стремат S5 S7 W700 W500 C720 Напојување Полначот Кабелот за напојување за Лаптоп ACER
AC кабел не е вклучително и, доколку ви треба .
Ве молиме проверете го овој линк за AC кабел :
https : //www..com/store/product/Wholesale-AC-Power-Cord-cable-For-laptop-adapter-lead-Adapter-US-EU-UK-AU-Plug-All/1957296_32738067666.html
Карактеристики На Производот :
Во Текот Напон Заштита. Краток Спој Заштита. Во Текот Температура Заштита. PCB & Капакот е изработен со Fireproofing материјали. Ниска Бран и Бучава. Високо Квалитетни Суровини. 100% ОЕМ Компатибилни.
Производ Тестирање :
Секој производ да поминат низ. Строги Стареење Тестирање. Во Текот Напон Тестирање. Над Температурата На Тестирање. Безбедност На Тестирање.
Неколку корисни совети : Ако го користите адаптер за долго време, ве молиме чувајте го во соодветна вентилација и влажност. Не се стави на адаптерот на кожата производи.

Параметри на продукта

търговска марка:
DBJBA
Изходен Ток:
3.42 а
Изходно Напрежение:
19В
Съвместим Марка:
За acer
Номер На Модела:
Chargeur alimentation portable за адаптер на ACER
Пакет:
ДА
Тип Штепсельной Вилици:
снимка
Сертификат:
CE, RoHS, FCC, CCC
Състояние:
100% Чисто Нов
Размер На Съединителя:
3,0*1,1 мм
is_customized:
Yes
Изход:
19В 3.42 А
гаранция:
3 години

Продукти в категория