0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
най-новият DIY mini drone FPV QAV-X 214mm cross racing quadcopter QAV-R 210 pure carbon fiber frame 4mm arm

най-новият DIY mini drone FPV QAV-X 214mm cross racing quadcopter QAV-R 210 pure carbon fiber frame 4mm arm

BGN 28.56
Продуктът е наличен

Налично

Карактеристики Целосна 3 K Карбонски Влакна воздухопловни конструкции иам солидна 3мм/4mm главна плоча. Двојна цел FPV и HD камера монтажа решение. Компактна големина за 5" пропелери, 214mm моторни да мотор. Црна Оксид челични навртки Лесно контрола црна елоксирани изолација Повеќе моторни монтирање на дупките да одговара на различни мотори (M3 и М2 шраф за монтирање обрасци). "Браници" на крајот на оружје за да се заштитат моторот за време на една несреќа, исто како QAV250. Li Po батеријата заштита плоча вклучени. Дизајнирана околу популарни 26mm големина камери во случаи како што се HS1177(25mmx25mm камера). За поддршка да се носат HD камера на 35 степени агол(како што Go Pro 4, Xiaomi Yi, SJ4000). Лесни и цврсти Производ параметри : Wheelbase : 214mm; Рака : 4mm; На одборот : 2mm; Страничните панели : 1.5 mm; Моторни : 1806-2208; Гребло : 4-5 инчи; Тежина воздухопловни конструкции : 3мм/77g (со батерија заштитник плоча),4mm/91g(со батерија заштитник плоча) Пакет листата : QAV-X 5' 214mm рамка * 1 сет

Параметри на продукта

Тип Аксесоари Търтеи:
Двигател
търговска марка:
РКМОЙ

Продукти в категория