0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
WAVGAT TDA7850 4X50W Car Audio Power Amplifier Board Module BA3121 Denoiser DC 12V

WAVGAT TDA7850 4X50W Car Audio Power Amplifier Board Module BA3121 Denoiser DC 12V

BGN 20.54
Продуктът е наличен

Налично


Се што сакате да ги слушате lossless музика? Овој засилувач одбор можат да ги задоволат вашите потреби. Таа донесува TDA7850 висок квалитет на чип и BA3121 denoiser за јасен звук на музиката. Карактеристики : Усвојува високо квалитетни аудио спојка capacitor. Главниот филтер capacitance е 10000uf, доволно енергија да се игра супериорен квалитет на звукот на засилувач. TDA7850 е високо-квалитетни Hi-Fi автомобил аудио засилувач IC, квалитет на звукот е одличен! LC филтер, повеќе чиста енергија, помали бран и помалку пречки. Со BA3121 бучава изолација и бучава-поништува. 4 влезови и 4 излези. DC 12 V напојување или 12 V автомобил моќ. Со задоцнување функција, без било импулсивен звук, нема потреба да го инсталирате на говорникот заштита. Тоа е најдобар избор за автомобил аудио надградба и DIY 4-канал засилувач. Спецификации : Напојување : DC 12 V или Автомобил 12 V Моќност Чип : TDA7850 Канал Тип : 4 Влезови и 4 Излези Излезна Моќ : 4*50 W Излез Натпревар : 4-8 ohm PCB Одбор Големина : 65 * 52 * 30мм / 2.56 * 2.05 * 1.18 во (L * W * H) Тежина : 55g / 1.96 оз Пакет Листа : 1 x Аудио Засилувач Моќ

Параметри на продукта

търговска марка:
ВАВГАТ
Състояние:
НОВО
подаване на напрежение:
.
Мощност На Разсейване:
.
Работна Температура:
-40°c-+85°
Номер На Модела:
TDA7850
is_customized:
Yes
Тип:
електронен модул
Приложение:
експериментални модули
Пакет:
модул

Продукти в категория