0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
GY-31 TCS230 TCS3200 Детектор Module Color Recognition Sensor аксесоари за MCU Arduino

GY-31 TCS230 TCS3200 Детектор Module Color Recognition Sensor аксесоари за MCU Arduino

BGN 6.96
Продуктът е наличен

Налично


GY-31 TCS230 TCS3200 Детектор Модул Боја за Признавање Сензор за MCU Arduino
Опис На Производот :
Функција : Чип : TCS230 Влезен напон : DC 3 V-5 V фрекфенција напон : 0 ~ 5 V Користете светли бели LED светла може да биде директно поврзан со микро-контролор Статични откривање на мери објект боја Најдобри откривање на далечина : 10мм

Параметри на продукта

търговска марка:
ХУАБАН
Изход:
Цифров Сензор
Тип:
газов сензор
Материал:
полимер
Номер На Модела:
GY-31

Продукти в категория