0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
1pcs NodeMCU Motor Shield Board L293D за ESP-12E от ESP8266 esp 12E kit сам rc toy wifi rc smart car remote control

1pcs NodeMCU Motor Shield Board L293D за ESP-12E от ESP8266 esp 12E kit сам rc toy wifi rc smart car remote control

BGN 2.11
Продуктът е наличен

Налично


Добредојдовте на нашата Продавница
Шенжен KELI-ТЕ Electronics Co.,Ltd ESP-12 E мотор проширување одбор Опис : врз Основа на првиот мотор-управувано проширување одбор ESP-12 E развој. Карактеристики : l ESP12 DEV КОМПЛЕТ развој одбор проширување модул; l доведе ESP12 DEV КОМПЛЕТ Сите-функција игли : SPI, UART, GPIO, ПИ и 3.3 V моќ конектор; l се прошири двонасочна мотор-управувано, две-начин директно се вози мотор; l одборот прекинувач; l L293 D l Моторни моќ опсег : 4.5 V ~ 36 V; l Контрола моќ опсег : 4.5 V ~ 9 V; l Моторни моќ, контрола на моќта за поделба; Во експериментот, од краток спој блок на спојување, VIN и В.М кратко, додека напојување на моторот и за контрола на одборот. Технички Спецификации Моќ влез : - Моторни Моќ (В.М.) : 4.5 V ~ 36 V, може да биде посебен напојување; ~ Контрола моќ (VIN) : 4.5 V ~ 9 V (10 VMAX), може да се напојува преку посебно; ~ Модул обезбедува краток спој под (кратко на В.М. и VIN), лесно можете да го користите една сила (мора да 4.5 V ~ 9 V) истовремено се вози и контрола на моторот; Логика Оперативни тековната Iss : 60m A (Vi = L), 22m A (Vi = H);

Параметри на продукта

търговска марка:
HAILANGNIAO
Изход:
Аналогов Сензор
Тип:
Сензор За Температура
Материал:
Смес
Номер На Модела:
NodeMCU Motor Shield Board L293D
Използването на:
Сензор За Разхода На Гориво
Теория:
ултразвуков сензор
is_customized:
Yes
Съвместим:
Игрова Конзола

Продукти в категория