0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-7 %
2x 31mm 5050 2 smd led can bus C5W canbus error free Festoon Car License Plate Light Auto Interior Dome лампи, лампи за четене

2x 31mm 5050 2 smd led can bus C5W canbus error free Festoon Car License Plate Light Auto Interior Dome лампи, лампи за четене

BGN 6.00
BGN 6.45
Продуктът е наличен

Налично


2x 31mm 5050 2 smd led може да автобус C5 W canbus грешка слободни Festoon Автомобил со Лиценца Плоча Светлина Авто Внатрешни работи Купола светла, Светлата за Читање
За овој производ : Оваа LED сијалица се состои од 2 Led диоди. Таа има висока ефикасност, ниска топлина и долг животен век. Тоа може да се користи како внатрешни светла за да го замени стариот festoon. Карактеристики : Мали и исклучителен изглед, лесно да се инсталира и користи (plug and play) (Nonpolarity Нема +/-). Долг животен век, висока прозрачна ефикасност. Заштеда на енергија, ниска потрошувачка на енергија и супер светол. Долготрајност, висок шок/ вибрации отпорни. Брзо вклучување/ исклучување на времето за одговор. Еколошки, нема светлина загадувањето. Го заменува внатрешни светла, куполата светла, лиценца светла, вратата светла и разни други светла во вашето возило(само за референца) Со алуминиумска heatsink да се спречи прегрее. Нема грешка во кодот. Забелешка : ве Молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако сијалицата ќе одговара на тоа. Specifictions : LED type : 5050 светла боја : Бела LED кол : 2 Напон : DC 12 V Лумен : за 24lm Боја температура : 6000-6500 K Должина : 31mm (може со маргина на грешка од околу 1mm) Точка големина на : 3.1 * 1.2 * 0.8 cm/ 1.21 * 0.47 * 0.3 во Објектот тежина : 5g/ 0.17 оз Пакет се Вклучени : 2 * Canbus 5050 2smd Festoon ДОВЕДОА Автомобил Светлина


Параметри на продукта

Отделят Цвят:
Син, Зелен, Червен, Бял
Тегло На Продукта:
3g
Източник На Светлина:
ДРИБЛИРА
Цветна Температура:
6000К
Мощност:
2.04W
Тип На Лъча Led:
5050
Модел автомобил:
A6
За Марки Автомобили / Модели:
Ауди
Името На Модела:
YSY-C-FS-5050-2SMD-ЧЕРЕН
търговска марка:
YSY
Тип Елемент:
Лампи За Четене
Люмены:
30Lm
Номер На Модела:
YSY-C-FS-5050-2SMD-ЧЕРЕН
Мощност:
2.04W
Тегло:
3g
Цвят:
Бял, Син, Зелен, Червен
Година:
2016
Тип Led:
Източник На Светлина Canbus
is_customized:
Yes
Led чипсети:
5050 2SMD
Работно Напрежение:
12V DC
Просвет:
30 лумена

Продукти в категория