0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-47 %
GETEED IMR 18500 22AH 1100mAh динамично литиево-йонна акумулаторна литиево-йонна батерия 3.7 v 3.6 V за Power Bank

GETEED IMR 18500 22AH 1100mAh динамично литиево-йонна акумулаторна литиево-йонна батерия 3.7 v 3.6 V за Power Bank

BGN 100.00
BGN 188.11
Продуктът е наличен

Налично

Висока Потрошувачка GETEED IMR 18500 22 AH 1100m Ah Динамичен Литиум јонска Li-ion 3.7 v 3.6 V Батерија наплаќа на Батерија на Мобилен за Моќ банка
Спецификации (GETEED IMR 18500 3.7 v 1100mah 22 AH Li-ion Батерија)
НЕМА.
Објектот
Спецификации
1
Типичен Капацитет
1100m Ah
Минимален капацитет
1000m Ah
2
Номиналниот напон
3.7 V
3
Стандард Полнење
CC/CV, 0.2 C 5 A,4.2 V
4
Стандард На Испуштање
CC,0.2 C 5 A,3.00 V
5
Крајот на полнење Напон
4.20 V±0.05 V
6
Крајот на Тековната задолжен
0.02 C5 A (Во/ CV режим)
7
Крајот на испуштање Напон
3 V
8
Време На Полнење
4 часа(стандардни трошоци)
9
Брзо Полнење Тековната
1100m A
10
Брзо Испуштање Струја
22000m A
11
Макс Испуштање Струја
32000m A
12
Почетна Отпорност
Макс : Помалку од 18 Ohm
13
Тежина
Прибл( ) : 35±5g
14
Температурата на работа
Полнење() : 0 ~45
Празнење() : -20 ~60
15
Температура на чување
-5 ~35
16
Чување Влажност
≤75% RH
17
Изглед
Без гребнатинка, нарушување, загадување и истекување ( )
18
Стандардна состојба на животната средина
Температура() : 23±5
Влажност() : 45-75%RH
Атмосферски Притисок() : 86-106 KPA
Предности (GETEED IMR 18500 3.7 v 1100mah 22 AH Li-ion Батерија)
·Висок капацитет, ниска внатрешна корозија, долг циклус живот, ниска само-отпуштање
.Долг циклус живот, повеќе од 1200 полнење/празнење циклуси под нормална
·Нема меморија ефект, економски и погодно.
·Ракување перформанси, одржување слободни и широка примена.
·Силна струја на полнење и празнење способност достигна IEC стандард
·Зелена енергија, kamcy батеријата е слободен на Pb, Hg, Cr6+, PBB и PBDE
·Моќен излез, да го зголеми вашиот електронски апарати перформанси
·Може да биде брзо обвинет за било брз полнач, паметни полначи, поврзете го полначот или универзална полначи
Апликации (GETEED IMR 18500 3.7 v 1100mah 22 AH Li-ion Батерија)
Широко се применуваат во ПОС системот, Соларни снабдување систем, електрични алатки, светлосни уреди, играчка, апарати за домаќинство и неочекуваните уред област.

Параметри на продукта

Номинална Мощност:
1100mAh
Тип Набиране:
Комплекти Батерии И Зарядни Устройства
Номер На Батерията:
10 броя
Пакет:
Комплект 1
търговска марка:
SJZPFTC
Номер На Модела:
18500
Тип:
Литиево-Йонна
Размер:
18.25*50.2mm
Стандартно Напрежение:
3.6-3.7 В
Тегло:
35g
Зареждане:
ДА
Животът е цикъл:
Над 1200 пъти
Използва Се За:
E-цигари, электрофонари Led светлини, електрически инструменти, etc.
Работна Температура:
-40 ~ 75 градуса
Максималните Битови Течения:
22 а
Страна на произход:
Китай (Континентален)
Време За Зареждане:
4 часа
Край на напрежение на зареждане / разреждане:
4.2 В / 3

Продукти в категория