0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-30 %
Доставка >>>>>>>>>>>>>>> 9-10mm18 7.5 Южнокитайско море естествени черни перли колие гривна AAA

Доставка >>>>>>>>>>>>>>> 9-10mm18 7.5 Южнокитайско море естествени черни перли колие гривна AAA

BGN 66.00
BGN 94.37
Продуктът е наличен

Налично

Опис
Бисер е само гем создадена од страна на живо суштество. Со повеќе од 5000 години историја во mankinds историја, бисер е кралица на бисерите. Од античките цареви, на член на кралското семејство и познати личности од денес, бисери се обожава како знак на богатство и исклучителна вкус.
- Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. 95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина. Годишното производство е околу 1500 тони.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер. Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Tahitian Бисер.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.
Вашиот бисери ќе остане почиста ако ги стави на откако ќе've применуваат вашата шминка и парфем.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение (обидете се слонова коска снегулки).
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти.
Не't стави бисер накит во ултразвукови почиста.
Не't користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка.
Повратни информации политика :
ако сте задоволни со нашата предмети,ве молиме оставете ме пет sart повратни информации,ја вашата повратна информација е многу важна за нас.

Параметри на продукта

Тип Елемент:
Бижута
Глоба или мода:
Модни модели
Случай:
Парти
Стил:
Класически
Включено Допълнително Описание На Продукта:
Комплект
Тип Бижута Комплекти:
колие / гривна
Материал:
перлата на
Формамодел:
Лицето
Пол:
любовници, жени, момичета
Тип На Метали:
посеребренное покритие
Номер На Модела:
АААААА

Продукти в категория