0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Geeetech XBee Shield RF модул за Iduino UNO Mega Due Nano Leonardo R3

Geeetech XBee Shield RF модул за Iduino UNO Mega Due Nano Leonardo R3

BGN 13.60
Продуктът е наличен

Налично


Опис :
Овој одбор пријатели директно со Chinduino USB одбор и им овозможува на Chinduino на безжични комуницираат преку модифицирани Zig Bee протоколот со користење на популарни XBee модул од Maxstream
Не само што е многу стилски (во bucking трендот на здодевни, целосна покриеност шилдс), на XBee Shield прави нешто доста практична. Тоа го прави вашиот Chinduino / Chinduino SB безжична. Додавање која било компатибилен Maxstream XBee радио модул, и ќе се добие стабилна сериски комуникациски дека XBee/Zig Bee е симбол за!
Запомнете, вие ќе треба две Xbee модули за разговор преку, или точка-до-точка или mesh networking. Ќе дознаете сите за овој вид на работи кога ќе прочитате за XBee. Ни веруваат - ова е многу кул.
За Нас
Ние сме големи производствени претпријатија групи во Кина, ги продаваат преку Alibaba, не е само цел ,тоа е за подобро да ги промовираме нашите производи, сите нашата компанија производи се испраќаат директно од нашата фабрика, ве молиме контактирајте со нас , се надевам да воспостави долго-рок пријателски и меѓусебна соработка, односи помеѓу едни со други !
Испорака детали
1. Стандард на превозот превозникот е e Packet или Кина Пост Воздух Mail со следење на код за сад адреса, генерално испорака во рок од 7-20 busienss дена.
2. За надвор НАС адреса, стандардната превозот превозникот е Хонг Конг Пост или Кина Пост Воздух Mail, Генерално испорака во рок од 25-40 работни дена, освен други посебни земји.
3. Експрес испорака како DHL, Fedex, UPS-от, ТНТ, исто така, е достапна ако сте подготвени да платите екстра.DHL е нашиот стандард превозот превозникот за Забрзан превозот,ве молиме контактирајте со нас ако сакате различни превозникот.
Услови за продажба
1. Царински давачки или даноци на купувачот одговорност за сите огласи.Ве молиме проверете со вашиот локален царинската испостава ако имате било какви сомнежи.
2. Ве молиме потврдете што се поставување на точни и целосни превозот адреса тука.

Параметри на продукта

Номер На Модела:
Xbee Щит
търговска марка:
GEEETECH
Вид Демонстрация Заплата:
ръка
Капацитет ROM:
Няма

Продукти в категория