0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Продажба на едро на висококачествени системи за уеб екскурзовод DAN-WB90 ЕПК

Продажба на едро на висококачествени системи за уеб екскурзовод DAN-WB90 ЕПК

BGN 664.00
Продуктът е наличен

Налично


Трговија на големо со Висок квалитет ДАН-WB90 ЕПС веб водич систем
ДАН-WB90 ЕПС Веб систем за контрола се состои од веб водич контролер, electricityeye сензор,и ,веб водич actuator, веб водечки систем за корекција на сите видови на серпентина : како што се web филм, лепило за хартија, метал фолија, не-плетени, ткаенина серпентина за висока брзина прецизност исправање работа, главно се користи во печатење и пакување, хартија, филм, текстилните индустрии треба да се контрола на работ или на линија
Технички параметри
Модел Не
ЕПК-D12 веб водич контролер
Напојување
AC 180-265 50/60 Hz( Ако имате потреба
Други напон ве молиме љубезно контакт
Со нас)
Работна средина
0-40 C (Без кондензација)
Нето Тежина
1.8 KG
Модел Не
ZPS-2 B У тип детектор на фотоелектрически
Откривање на далечина
Корелација тип
Двојно коло од далечина
0.5 mm-3мм
Напон
DC10-30 V10%(moreor помалку) бран
валута оптоварување
100m A
Режим на излез
Светлината се движи, или темно потег
Тековната потрошувачка
Помалку од 50m A
Модел Не
DWGAC-90 Actuator
Макс удар (Kgf)
200
Максимална тежина
800 KG
Род Мозочен Удар
120mm
Брзина На Возење
20mm/Sec
Нето Тежина
12 KG
Примена :
Печатење системи : транспортери и во задолжени за хранење телиња
Дрво-работни системи : пили, дрво-работна машина, laminators
Канцеларија опрема : електронска копија машини, калкулатори, факс машини, монета шалтери, принтери
Тестирање на системи : лабораторија машини, издржливост тестери, мерни системи за преработка на Храна системи : месо сечење машини, cookie машини за изработка, конзервирање машини, тестенини машини за изработка
Другите се : брзина reducers, electroplating машини, физика и хемија машини, хартија-машини за изработка, на пулпата за обработка на машини.

Параметри на продукта

is_customized:
Yes
Тип:
Друго
Номер На Модела:
DAN-WB90 ЕПК
Държава на оригинала:
Китай
Модел Котроллера Брой :
Регулатор на ръководните перваза мрежа EPC-D12
източник на захранване:
AC
Работна Среда:
0-40С (без кондензация)
Модел # 2:
Тип светоэлектрический детектор ZPS-2B U
Място за наблюдение на :
Край на валцовани материал
Разстояние детектор:
0,5 mm-3 mm
За по-детиал :
Моля, обърнете се към техническите параметри

Продукти в категория