0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-9 %
150 mm 6 инча LCD цифров електронен штангенциркуль сензор въглеродни влакна микрометър 0,1 мм цифрови calipers Micrometro Paquimetro

150 mm 6 инча LCD цифров електронен штангенциркуль сензор въглеродни влакна микрометър 0,1 мм цифрови calipers Micrometro Paquimetro

BGN 14.00
BGN 15.36
Продуктът е наличен

Налично


150mm 6inch LCD Дигитален Електронски Vernier Caliper Мерач на Карбонски Влакна Микрометар 0.1 mm Дигитални Дебеломер Micrometro Paquimetro
Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 0.1 mm / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликации
Спецификација : Мерен Опсег : 0-150 mm / 0-6 инчи Резолуција : 0.1 mm / 0.01 инчен Повторливост : 0.1 mm / 0.01 инчен Мерење на Максимална Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / sec Екран : LCD екран Моќ : Една Батерија (не се вклучени) , LR44/SR44 1.5 V или CR2032 3 V Вкупната големина : 235*77*15 мм / 9.25"*3.03"*0.59" (прибл.) LCD дисплеј големина : 40*од 15 mm / 1.57"*0.59" (прибл.) Главната Боја : Црна Количина : 1 Компјутер
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 X Електронски Дигитални Caliper

Параметри на продукта

Името На Модела:
LCD дисплей на цифров
Електронен:
No
Напрежение:
1v
търговска марка:
Авто-Партньор
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
Височина На Продукта:
0.1inch
Широчина На Елемента:
0.1inch
Тегло На Продукта:
0.2kg
Тип Елемент:
Механични Тестери
Хардуерна Версия:
150 mm 6 инча
Вид На Материала:
p
Дължина На Продукта:
15cm
Версия На Софтуера:
150 mm 6 инча
силата на:
1w

Продукти в категория