0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Безплатна доставка DC 5V USB Drive Power Кабел + EN-EL24 батерия DC Coupler ЕП-5F за цифрови фотоапарати Nikon 1 J5 1J5

Безплатна доставка DC 5V USB Drive Power Кабел + EN-EL24 батерия DC Coupler ЕП-5F за цифрови фотоапарати Nikon 1 J5 1J5

BGN 29.86
Продуктът е наличен

Налично

Бесплатен Превозот DC 5 V USB Диск Моќ Кабел + EN-EL9 батеријата DC Спојка ЕП-5 за Nikon D5000 D3000 D60 D40 Дигитални Камери
Пакетот вклучува : 1x USB напојување со кабел(подобрување на DC напон од 5 V да се прибл 8.7 V); ЕП-5 F DC спојка (EN-EL24 атарот на батеријата).
Обично ова DC спојка е да работи со AC адаптер дека со DC 8.4-8.7 V излез. Кога сакате да се долго време на снимање надвор без AC штекер, тогаш ќе се чувствуваат како тоа не е лесен. Исто така, можете да го користите со DC 8.4 V моќ банка, но тоа не е лесно да се најде DC 8.4 V моќ банка, и тоа е expensiver. Па ние обезбеди ова решение, со нашата спојка и прилагодени на USB кабел изградена-во intellgent коло(подобрување на DC излез од 5 V да се прибл 8.7 V), можете да се поврзете на оваа USB со DC 5 V 2 A извор на енергија. Тоа е лесно да се најде DC 5 V 2 A моќ банка, и DC 5 V 2 A моќ банка е многу поевтино од DC 8.4 V моќ банка.
Ова EP-5 F DC спојка плус USB кабел чешел работи за под Nikon дигитални камери : Nikon 1 J5; 1 J5.
И повеќе модели.
Топло известувања : во Врска со Превозот Методи (1). Обичните Пост е најголем економски, но тоа е несфатливо кога тоа е оставено во Кина. Нема следење на информации во земјата на дестинација, тоа обично се заврши на испораката од страна на 2-4 недели, ако не добиете пакет по 35 дена, ве молиме контактирајте со нас тогаш. Ние силно препорачуваме да изберете Стандард за Испорака Метод или Изрази. Ако сакате да се добие стоката брзо, ве молиме љубезно изберете го Изразат Испорака Начин(DHL/Федекс/UPS/ТНТ/EMS/E-ЕМС); (2). Ве молиме имајте предвид дека пост ефикасност не се смирите, некои пати може да се заврши за испорака во 2-4 недели, но понекогаш тоа може да треба 5-8 недели. Особено Јужна Америка земји " обичаи се многу тешко, дури и кога парцели пристигне на локалните земји, пакети се уште може да се чуваат од страна на царинските за неколку недели. Ако не го добиете вашиот пакет во 30 дена, ве молиме љубезно ве молиме да се јавите во вашата локална поштата или контактирајте со нас, тогаш ние ќе ги провери тоа за вас.

Параметри на продукта

Тип Штепсельной Вилици:
USB
търговска марка:
RingTeam
Тип Изход:
DC
връзка:
свържете
Използването на:
Камера
Изходно Напрежение:
ПОСТОЯНЕН ТОК В 8,7

Продукти в категория