0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-13 %
AC85v~250V 110V 220V 230V 4CH безжично дистанционно управление превключвател на релеен изход Радио RF предавател приемник Applicance гараж вратата

AC85v~250V 110V 220V 230V 4CH безжично дистанционно управление превключвател на релеен изход Радио RF предавател приемник Applicance гараж вратата

BGN 24.00
BGN 27.52
Продуктът е наличен

Налично


Приемникот (switch) Работен Напон : 85 V-250 V Излезна Струја : 10 A Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH( Фреквенција може да се прилагоди) ве молиме да забележите дека тука е во сет , ние сме го направиле тоа работат заедно пред да се брод за вас , така што не't треба да се грижи за она што фреквенција се тие .само некој кој се купи примачот или испраќачот сам ,тој мора да се грижат за фреквенцијата на натпреварот . Примачот на осетливост : : -105 Db Работна температура : -20 "C - +60" C Излез начин : Бутване .Интер-заклучување .Авто -заклучување е Прилагодлив Код тип : Учење кодот
Во споредба со просекот 220 v безжичниот далечински управувач прекинувач, оваа опција е повеќе побезбедна и постабилна, напон од 85 v да 260v, да се избегне преминот штета предизвикана со напон нестабилност, продолжување на работниот век на прекинувачот, статични потрошувачка на енергија е ниско, 10 ma. Максимално оптоварување 1000 W
работа/излез начин Бутване : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател ) Авто -заклучување : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch(приемник) треба еден копчиња на далечинскиот управувач (предавател) Интер-заклучување : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch( приемник )треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател ) ве Молиме да забележите дека : тука е 4 CH и 4 копчиња на далечинскиот управувач .можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете ,ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување ,па сите копчиња се користи . Ве молиме да ни кажете работи начин на кој што сакате откако ќе го купите , ако вие не сте професионалец, ние ќе го поставите на работната начин како вашите барања пред да се брод .

Параметри на продукта

Канал:
4
Номер На Модела:
220V-4Ч
търговска марка:
ВЪЗРАСТ АОКЕ
Пакет:
No
Безжична Връзка:
RF
Воспользуйся:
Универсален
Честота:
315 mhz / 433mhz

Продукти в категория