0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Leadshine 1500W AC Серво Drive L5-1500 и AC серво мотор ACM13015M2F-51-Б с 2500 водачи серводвигателем

Leadshine 1500W AC Серво Drive L5-1500 и AC серво мотор ACM13015M2F-51-Б с 2500 водачи серводвигателем

BGN 747.20
Продуктът е наличен

Налично


Кинески модел
L5-1500
ACM13015 M2 F-51-Б
Карактеристики : Висока прецизност, енкодер 2500 линија висока резолуција енкодер факултативна Одлична позиција по способност Брз одговор, брзината на одговор (bandwidth) до 600 Hz Вибрации сузбивање Команда сигнал мазнење Изградена-во регенерација на отпорник Номинална моќност : 100 W Текст 230 VAC
Leadshine е целосно дигитален EL5 серија висок напон серво дискови се развива со 32-битни DSP контрола на технологијата врз основа на напредни контрола алгоритам. Поради нивните високи перформанси и високо конкурентна цена, тие се идеален за замена на многу популарни AC серво драјвери достапни на пазарот. AC серво дискови прифати текст команди на чекор & насока, +/-10 V аналогни сигнали или преку мрежи (односно RS485/CANopen/Ether CAT), така што тие може да се користи да се надополни stepper дискови на EL5 серија серво дискови без менување на системите за контрола, нудејќи поголема прецизност, поголема брзина, долно греење и помала бучава перформанси.
Вградениот контролер може да се користи за испитување и подесување. PC-базирани софтверски и на-табла HMI конфигурација и подесување алатки можат да се сретнат различни подесување околини или услови.
Димензија на диск :
Димензија на моторот :
Пред плаќање :
Пред да се направи исплата , ве молиме осигурете се дека можете да направите сопствени грешки успешна на вашата страна.или ако стоката reture назад , сите превозот цена ќе си дозволи од страна на купувачот.
За Белорусија обично ние превозот со ЕМС. Тоа ќе ве чини повеќе од 30 дена за клиентите да добијат тоа ( зависи од сопствени грешки заврши времето).

Параметри на продукта

Номер На Модела:
L5-1500 и ACM13015M2F-51-Б
Тип На Двигателя:
Двигател за променлив ток

Продукти в категория