0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Европа няма данък 10AH 36V батерия 500W 36V електрически велосипед батерия 36V 10AH литиева батерия 15A BMS 2A зарядно устройство

Европа няма данък 10AH 36V батерия 500W 36V електрически велосипед батерия 36V 10AH литиева батерия 15A BMS 2A зарядно устройство

BGN 344.00
Продуктът е наличен

Налично


Европа без данок 36 V 10 AH батеријата 500 W 36 V Електричен Велосипед батеријата 36 V 10 AH Литиум батерија 15 A BMS 2 A полнач
Литиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.Тежината е повеќе полесни 2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе подолго 3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи. 4.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја, во текот-топлина, краток спој . 5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1. 36 V 10 AH Литиум Батерија со тенок Алуминиум случај
2. Вграден-во 15 A BMS одбор
3. 42 V 2.0 Полнач (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач приклучокот можете да го изберете )
4. Двојно клуч,1pcs на испуштање на жица
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v 10ah
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
10ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.7 V 2.0 AH
Мобилен Комбинација
5-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
50pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
30 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
5hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
2hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
360*92mm
Батеријата Тежина
About3.5 KG
Батеријата
500 W
Батерија За Квалитет :
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.

Параметри на продукта

Напрежение:
36v
Обемът на:
10-20Ah
Тип:
Литиева Батерия
търговска марка:
ACD КАКА
Напрежение:
36v
Капацитет:
10ah
Размер:
360*92mm
BMS:
15А
Тип На Батерията:
Батерия 18650
мощност:
500 W

Продукти в категория