0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Facemile Силиконова Форма Baby Duck Бутилки Писма Обувки Играчка Серия Форма На Мухъл Съдове За Готвене С Трапезария И Бар Торта Декорация Фондан Инструменти

Facemile Силиконова Форма Baby Duck Бутилки Писма Обувки Играчка Серия Форма На Мухъл Съдове За Готвене С Трапезария И Бар Торта Декорация Фондан Инструменти

BGN 6.38
Продуктът е наличен

Налично

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA/LFGB стандарди; 2) не-стап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, ниска-јаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно. Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост : 1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела; 2) користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро; 3) Ве молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња; 4) не пристап до оружје, или користете челична волна и други тешко да се исчисти алатки за чистење; 5) по печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро; 6) правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.

Параметри на продукта

Тип:
Инструменти За Торта
документ:
CIQ, ЕИО, FDA, LFGB, CE / EU, SGS
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Материал:
Силикон
Номер На Модела:
Инструменти За Торта
търговска марка:
Маска за лице
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Тип:
Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия
каталог:
Комплекти Форми За Печене
Цвят:
Случаен
Форма:
Цветя
тип 1:
форма за сапун

Продукти в категория