0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-39 %
Известната марка oroaroma natural Арган, Morocco nut oil essential oil natural aromatherapy highcapacity skin body care spa massage

Известната марка oroaroma natural Арган, Morocco nut oil essential oil natural aromatherapy highcapacity skin body care spa massage

BGN 21.00
BGN 34.64
Продуктът е наличен

Налично


Убавина нега Agam масло содржи голем број на масни киселини, холестерол, витамин Е и фенолни соединенија. Кој вклучува голем број на есенцијални масни киселини, незаситени масни киселини и линоленска киселина, дека тие не се во телото на телото и мора да бидат добиени од масти. Студијата на масни киселини во човечкото тело, здравје и нивото на хидратација, истражување на примената на линолова киселина во кожата, да се бори против воспаление, намалување на акни, навлажнувачки функција има очигледни ефект; и есенцијални масни киселини дефицит може да доведе до предвремено стареење на кожата и брчки; Agam масло е научно докажано да содржи 2 пати на витамин Е, витамин E дефицит симптоми, вклучувајќи косата сува, губење на косата, лекување на рани, итн. Agam масло, исто така ги содржи ретки растителни видови, на растенијата може да помогне да омекне кожата, го стимулира кожата да го стимулира порите, враќање на природниот липидите бариера. Полифенолите се познати како антиоксиданс, тоа не само што може да го одложи стареење на кожата, но, исто така, да се прошири на други антиоксиданси, како што се витамин Е, витамин Ц, улогата на време. Јастиви Во минатото повеќето од локалните села во Мароко употреба на домашно масло, кој често се користи како замена за маслиново масло и други растителни масла, има многу убав вкус, и неколку капки на глицерин во кускус (Гус Гус, Мароко локална храна), или да се користат да се готви - се разбира, е исто така многу добар во салата! Медицински Традиционалните argan масло се користи за да го направите за заштита на црниот дроб или на циркулацијата на крвта агенси, како што се висок холестерол и атеросклероза, тоа е многу добро тоник, велат дека тоа е афродизијак. Тоа може да го зголеми телото на отпор, Agam масло, исто така ги содржи ретки растителни видови, растението не е пронајден во други нафта до сега.

Параметри на продукта

НЕТНО ТЕГЛО:
100ml, 250ml, 500ml
търговска марка:
ороарома
Вид На Етерично Масло:
Чисто Етерично Масло
Номер На Модела:
RJ4918
Съставка:
Агргон Мароко ядки масло
Държава / регион на производство:
Италия
Номер На Сертификат:
ISO / 8754_2007_14818
Тип Елемент:
Етерично Масло
is_customized:
Yes
НЕТНО ТЕГЛО:
100 мл 250 мл 500 мл
Ефективност:
Хидратират, Овлажняват Избледняват, Бръчки
да се грижи за:
грижа за лицето, кожата, тялото
Нанесете върху кожата:
цялата кожа
Използването на:
спа, масаж, ароматерапия
Качеството на етерични масла:
стоки с най-високо качество

Продукти в категория