0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
LM317 ниска пулсация на DC 63V-4.5 V до 60V-3V резервоар линейно регулируем модул захранване S08 Drop ship

LM317 ниска пулсация на DC 63V-4.5 V до 60V-3V резервоар линейно регулируем модул захранване S08 Drop ship

BGN 2.10
Продуктът е наличен

Налично


Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.
Текст : ВО + внесување позитивни фаза, ВО - текст негативни Излез начин : ОД + излез позитивно ниво, ИЗЛЕЗ - излез негативни Влезен напон : 63 V-4.5 V, (бидете сигурни дека притисокот разликата помеѓу влезот и излезот на помалку од 45 V; отколку ќе горат!) Излезен напон : 60 V-3 V 3 V погоре минимален притисок разлика : Влезен напон поголем од излезниот напон 3 V треба повеќе притисок, да не се зголеми Максимална излезна струја : максимална излезна струја = 3 / (влезен напон - излезен напон) Купувачи се знае, бидејќи тоа е линеарна, па ефикасност е многу ниска, со цел да се подобри ефикасноста, најдобар диференцијал меѓу влез и излез, за 3 V. Вредноста метод : прво се коригира влезна моќност (помеѓу 63-4.5) и потоа multimeter за следење на излезниот напон и да се приспособат potentiometer (обично во правец на стрелките на часовникот се претвори зголемете, buck пак спротивно од стрелките на часовникот) температурата на работа : Индустриски одделение (-40 centigrade to + 85 centigrade) Оптоварување регулатива : ± 1% Напон регулатива : ± 0.5% Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Заштита : температура од обновување Статични потрошувачка на енергија е само за 6m A. Димензии : (L*W*H)3.27*1.20*1.70 cm/1.28"*0.47"*0.67" Количина : 1 Pc
Answer : ___________________________ Note : Во голем тековната работа на статусот, ако одбор се чувствува многу топло, и ќе треба да се инсталира на heatsink Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
1 Pc x LM317 DC-DC напојување на модулот
Многу Ниска цена Само како Промоција. Некои Каде што ќе биде превозот од Хонгконг Пост Воздух Mail или Кина пост воздух mail ,Најмногу треба 10-30(или повеќе) дена зависи од вашата земја . Ако сакате повеќе или брза испорака, ве молиме изберете други средства за превоз, или контактирајте со нас.

Параметри на продукта

търговска марка:
OOTDTY
Тип:
Преобразуватели на постоянен ток

Продукти в категория