0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
DC-DC 12A регулируема модул на резервоара, 5-30V 24v до 1.2-36V модул на регулатора, изход 12V стойности по подразбиране.

DC-DC 12A регулируема модул на резервоара, 5-30V 24v до 1.2-36V модул на регулатора, изход 12V стойности по подразбиране.

BGN 26.88
Продуктът е наличен

Налично

DC-DC 12 A прилагодливи buck модул 5-30 V 24v 1,2-36 V регулаторот модул, (Стандардниот излез 12 V) . Модул Име : DC-P-A112-1. Модул природата : Не-изолирани buck модул. Влезен напон : 5-40 V влезен напон ве молиме не го надминува 40 V. Излезен напон : 1.2-36 V континуирано прилагодливи (Стандарден излез 12 V). Може да се постави на излезна вредност според вашите потреби. Излезна струја : 12 A МАКС (номинална 8 A, врв 12 A) 100 W да се зголеми на топлина дисипација до 200 W, Работа температура : -40 ~ +85 степени Оперативни фреквенција : 180 KHz Конверзија ефикасност : до 95% (ефикасност и влезниот и излезниот напон, струја, притисокот поврзани). Кратки-коло заштита : Да (ограничување на тековната 12 A) ве Молиме обидете се да не кратки-коло. Во текот температура заштита : Да (Автоматско исклучување по над-температура излез). Текст Обратна Заштита : Никој, (ако е побарано, внесете низа во текст диоди). Модул големина : 72.5 x 73mm(W x L) . Апликации : Овој модул може да се користи во областа на влезен напон поголем од излезниот напон на чекор надолу, како што се батерии, енергетски трансформатори, DIY прилагодливи напојување, 24 V автомобил penbook напојување, автомобилската LED светла со напојување, индустриска опрема buck, 12 V да 3.3 V, 12 V да 5 V, 24 V да 5 V, 24 V да 12 V и така натаму. Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Параметри на продукта

Фаза:
монофазни
Настоящият Вид На:
DC
is_customized:
Yes
Използването на:
DBW
Номер На Модела:
DC-P-A112-1

Продукти в категория