0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-9 %
Продажба на едро 12V 2.5 A 30W AC / DC 110V-220V импулсно захранване драйвер адаптера трансформатор ленти led светлина регулируеми трансформатори

Продажба на едро 12V 2.5 A 30W AC / DC 110V-220V импулсно захранване драйвер адаптера трансформатор ленти led светлина регулируеми трансформатори

BGN 7.00
BGN 7.68
Продуктът е наличен

Налично


Карактеристики :
Прекинувач за напојување, конвертирате AC 110 V/220 V да DC 12 V .
Dual влезен напон : AC 110 V/220 V. Постои прекинувач, изберете соодветна напон пред употреба.
Сигурна и прецизна излезен напон.
Краток спој заштита, заштита од преоптоварување(105%-150%), во текот напон заштита(115%-135%).
Широко се користи како адаптер за Led лента, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн. ВО ВРАТА ЗА УПОТРЕБА САМО!
Спецификации :
Материјал : Метал случај
Влезен напон : AC110/220 V ±15%
Текст Фрекфенција : 50/60 Hz
Текст пренапони : Ладно започнете 25 [email protected] V AC 50 [email protected] V AC
Излезен напон : DC 12 V
Излезен напон спектар на вредноста : ±10%
Излезна струја : 2.5
Сегашниот Опсег : 0-2.5
Излезна моќност : 30 W
Работна температура : -40~65 степен целзиусови степени
Температура На Чување : -20°C - +60°C
Влажност : 20%~90%RH Не-Кондензација
Објектот големина на : 8.5 * 5.9 * 3.8 cm / 3.3 * 2.3 * 1.5 во
Објектот тежина : 121g / 0.27 lb
Пакет големина : 9.3 * 6.7 * 4.3 cm / 3.7 * 2.6 * 1.7 во
Пакет тежина : 136g / 0.30 lb
Пакет Листата :
1 * Напонски Трансформатор.

Параметри на продукта

Входно Напрежение:
-
Тип Изход:
-
Изходна Мощност:
-

Продукти в категория