0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-10 %
ac dc to 25w 5V 5A Din Rail mini size-LP-25-5 driver led driver source swtching power supply volt

ac dc to 25w 5V 5A Din Rail mini size-LP-25-5 driver led driver source swtching power supply volt

BGN 23.00
BGN 25.52
Продуктът е наличен

Налично


Напомена :
Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби. Или ние ќе ги организираме како објект спецификации вели.
25w напојување
Опис На Производот
Модел ЛП-25 W-5 ЛП-25 W-12 ЛП-25 W-24
DC излез напон 5 V 12 V 24 V
Толеранција на излезен напон 2% 1% 1%
Номинална излезна струја 4А-2.1 1 A
Излезна струја опсег 0~4А-0~2.1 0~1А
Излезна моќност 20 W 25.2 W 24 W
Бран и бучава 80m Vp-p 120m Vp-p 240m Vp-p
Прилагодливи DC
напон спектар 4.75~5.5 V 11.4~13.2 V 20.5~26.5 V
На ТЕКСТ
Влезниот напон спектар 90~264 VAC или 100~360 VDC 47~63 Hz
AC влез тековната 0.45 A/115 VAC 0.25 A/230 VAC
Ефикасност 78% 83% 85%
Импулс тековната Ладно стартување струја : 10 A/115 VAC 20 A/230 VAC
Струја на истекување
ЗАШТИТА
Заштита од преоптоварување 110%~150%
Protection mode : отсечени излез и да го рестартирате
Overvoltage заштита 5.75~6.75 13.8 V~16.2 V 27~30 V
Protection mode : отсечени излез и ресетирање автоматски
Животна СРЕДИНА
Работа температура, влажност -10 C~+50 C;20%~90 %RH
Складирање температура, влажност -20 C~+85 C;10%~95 %RH
Шок отпор 10~500 Hz,2 G 10min./1 циклус,времетраење : 60ми, секој окно
БЕЗБЕДНОСТ
Напон издржат капацитет Влез-излез : 2 KVAC Текст-земјата : 1.5 KVAC Излез-земјата : 0.5 KVAC
Изолација отпор Влез-излез, влез-земјата, производството-земја : 100 Ohms/500 VDC
СТАНДАРД
Безбедност стандард Согласува да CE1012
EMC стандард Дизајн се однесуваат на препораките на FCC Part15 Ј Спроведување Класа Б
ДРУГИ
Тежина 0.117 KG
Пакет
Преглед на големина 35*45*102mm(L*W*H)
Според својата цел,може да се обезбеди различни krabičkách за вас.
Answer : ___________________________ NOTE :
1. Сите параметри, освен посебна ситуација, се мери според 230 VAC напон на текст и оценет оптоварување на 25 C.
2. Бранување и бучава напон се мери во состојба која capacitance од 0,1 и 47 се применуваат и за краевите на 12inch извртени пар на 20 MHz пропусен опсег oscilloscope.
3. Толеранцијата е збир на прилагодување на напон грешка, напон и струја регулатива фактор.

Параметри на продукта

Изходна Мощност:
1-50 W
Тип Изход:
Единична стая
Номер На Модела:
LP-25-5
Изходно Напрежение:
5V
Изходна Честота:
47~63 Hz
Изходен Ток:
0.45 A/115VAC 0.25 A/230VAC
is_customized:
Yes
търговска марка:
makerele
Входно Напрежение:
90~264VAC или 100~360VDC 47~63Hz
Номинална мощност:
20 W
Регулируем обхват на постоянно напрежение:
4.75~5.5 V
Допуск На Напрежението На Ток:
1%
документ:
CE, ROHS
Работна температура, влажност на въздуха:
-10~+50 20%~90% RH
Изтичане На Ток:
Над натоварване:
110%-160%
Пулсации И Шум:
100 mVp-p

Продукти в категория