0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-50 %
5D САМ Диамантена бродерия живопис кръстат бод лебеди декорация на дома мозайка занаяти комплект за бродерия във бродерия

5D САМ Диамантена бродерия живопис кръстат бод лебеди декорация на дома мозайка занаяти комплект за бродерия във бродерия

BGN 4.00
BGN 7.94
Продуктът е наличен

Налично


Ако мислите дека декорација на вашиот дом е insipid и обичните,нашиот Крст Бод Дијамант Сликарство Колекции може да ви помогне да направите вашиот цртеж соба,спална соба и во други места стануваат vivifying
Карактеристики :
DIY сликарство, оригиналност, да се направи слика со смола sequins,смола sequins уникатен сјај е блескави,сјае во светлина,моментално е најпопуларниот DIY декорации
Богатството и Среќа Дијамант Сликарство Везови Дома Декорација
Совршен за да ги красат вашата дневна соба или во спалната соба за да одговара на различни декорација стил
Ние веруваме дека ќе го сакам и тоа многу
Опис :
Материјал : Кристал + платно
Предмет тип : 5 D дијамант сликарство
Модел : Лебед
Боја : Како на сликата покажува
Платно Големина : Прибл.40*30cm/15.6"*11.81"
Вежба Точка : Прибл.33*24cm/12.8"*9.36"
(1cm=0.39 Инчи)
Соба : Дневната Соба/Спалната Соба/Студија Соба/ Влез
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини
9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка)
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост :
1.

Параметри на продукта

търговска марка:
ВКТЕХ
Стил:
Европа
Воспользуйся:
Модел
Форма:
Единична стая
Вид На Модела:
Домашни любимци
Форма На Диаманта:
Кръг
Област Оклейки:
Частично
Брой цветове:
1-30
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Материал:
Планински Кристал + Платно
Материал:
Планински кристал + платно
Тип Елемент:
Модел:
Цвят:
Както е показано на фигура
Размер на платното:
точка на пробиване.:

Продукти в категория