0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
1pcs 16mm X 13mm X 1000mm Carbon Fiber Tube 3K Glossy Multi Surface-хеликоптер Quadcopter arm , With Japan carbon fiber 16*13

1pcs 16mm X 13mm X 1000mm Carbon Fiber Tube 3K Glossy Multi Surface-хеликоптер Quadcopter arm , With Japan carbon fiber 16*13

BGN 45.86
Продуктът е наличен

Налично

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет. Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки. Карбонски влакна е многу мала тежина, сила е челик 9 пати, но тежината е околу 1/3 од челик! Мојата компанија Специјализирана во производство на јаглерод влакна/Fiberglass цевки кои може да се широко се користат во вашиот Производ, без Оглед на Квалитетот или цената се сите привлечни. Ако треба да Карбонски Влакна Цевка со Производот Можете да контактирате со нас . Купување на 3 K карбонски влакна Цевка/вратило од Производителот-Фабрика директно. Може да се купи на високо квалитетни производи со разумна цена.
Спецификација 100% Сосема Нов! Должина : 1000mm Надворешниот Дијаметар : 16mm Внатрешен Дијаметар : 13mm Тежина : 105g (Еден) Дебелина : 1.5 mm ( ако сакате другите, дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас . ) Површинска обработка : 3 K Високо Сјајна Површина (црна) Карактеристики : Многу силни и лесни за Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн. Пакет Содржина 1pcs 16mm*13mm*1000mm Карбонски влакна цевка
Можете да уживате во повеќе поволна цена со поголема количина.

Параметри на продукта

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
Композиционен Материал
търговска марка:
УЭЙБЕСТ
За Тип Превозно Средство:
Самолети
RC Parts & Ркц:
Начало Ос
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
тръби от въглеродни влакна
Принадлежности За Инструменти:
тръби от въглеродни влакна
Актуализация На Части / Аксесоари:
тръби от въглеродни влакна
is_customized:
Yes

Продукти в категория