0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Inkbird PID-регулатор на температурата с реле Omron DIN 1/16 ITC-100

Inkbird PID-регулатор на температурата с реле Omron DIN 1/16 ITC-100

BGN 44.78
Продуктът е наличен

Налично

Inkbird ПИД Температура Контролер со Omron Реле DIN 1/16 ИКТ-100 Опис на Производот
Ако сакате да се запознаете со други комбинација предмети опис, ве молиме кликнете на поврзани ASIN, тоа ќе покаже
Број На Модел :
ИКТ-100 VH - Еден РБС излез + Едно Реле Аларм за Излез; глобална напојување за AC100-240 V;
ИКТ-100 VL - Еден РБС излез + Едно Реле Аларм за Излез; AC/DC12-24 V;
ИКТ-100 RH - Едно Реле излез + Едно Реле Аларм за Излез; глобална напојување за AC100-240 V;
ИКТ-100 RL - Едно Реле излез + Едно Реле Аларм за Излез; AC/DC12-24 V;
Спецификација
Преден Панел Димензија : DIN 48mm(W) X48mm(L)
Напојување Напон : AC 100-240 V 50/60 Hz
AC/DC 12-24 V 50/60 Hz
DC 12-24 V
Оперативен напон спектар : 85~110% Номинална напон
Потрошувачка На Енергија: Прибл. 5 VA(100~240 VAC)
Прибл. 4 VA(12~24 VAC)
Прибл. 3 W(12~24 VDC)
Карактер : PV : 4 дигитални 9.9 mm висина Црвени LED Писма
SV : 4 дигитални 8мм висина Зелена LED Писма
Екранот Точност : ±0.2%FS 0.1 ºC(<1000ºC);1ºC(≥1000ºC)
Период на Земање мостри: 0.5 S
Температурна Компензација: 0-50ºC
Главниот Излез: Реле Контакт Излез (ИКТ-100 R) : AC250 V 3А (Resistive оптоварување) НА/КООРДИНАТОР.
Алармот 1 AC250 V 3А (Resistive оптоварување) НА/КООРДИНАТОР.
Напон Пулсира Излез (ИКТ-100 R) : DC 12 V, 30m A;Аларм 1 AC250 V 3А (Resistive оптоварување) НА/NC
Аларм за Излез : РБС излез : AC250 V 3А (Resistive оптоварување) НА/КООРДИНАТОР.
Животниот век на Реле : Механички≥10,000,000 операции Електрични≥10,000,000 операции
Тежина : Околу. 140g
Еколошките Услови : -10~55ºC(не ледените или кондензација), RH 35-85% Влажност
Температура на чување : -25~65ºC(не ледените или кондензација)
Складирање на податоци : 10year Исечок големина : 45x45mm
Монтажа Метод : Рамна монтажа и завртка терминали
Pacakge :
1x Inkbird ИКТ-100 Контролер
1x Монтажа заградата
1x Упатство

Параметри на продукта

Цвят:
ITC100RL, ITC100RH, ITC100VL, ITC100VH
Стил:
На Застояла Станция
Вид Хранене:
зарядно устройство
Максимална Измерена Температура:
70°С-99°C
Теория:
регулатор на температурата
Номер На Модела:
ИТЦ-100
търговска марка:
Чернильная птица
Използването на:
Домакинство
Тип На Дисплея:
Цифров
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу

Продукти в категория