0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-5 %
Автоматична машина за пелмени 4800pcs/h Meatball Maker 220v / 50 hz Commercial Dumpling Making Machien за семейството hx-80

Автоматична машина за пелмени 4800pcs/h Meatball Maker 220v / 50 hz Commercial Dumpling Making Machien за семейството hx-80

BGN 1097.00
BGN 1155.20
Продуктът е наличен

Налично


1pc Автоматско Dumpling Машина 4800pcs/h Meatball Создателот 220v/50 hz Комерцијални Dumpling Одлуки Machien за Семејството hx-80
Внимание : со Оглед на тешки тежината на оваа машина, ние ви препорачуваме превозот тоа од страна на морето. Ако тоа е во РЕД за вас, ве молиме кажете ни ја вашата испорака порта. Ние ќе го цитирам подобра цена за вас. Ви благодариме!
Опис
Специфичен параметар : Производ модел : hx-80 Ефикасност : 4800 / h Кнедли тежина : 15-20g Вкупна моќ : 2.2 KW/220 V Машина тежина : 110 KG Машина големина : 670*420*730mm Целосна автоматска dumpling машина за правење е погодна за обработка на хотели, ресторани, јадење сали, група јадење сали, детски градинки и брзо замрзнати dumpling производство. Сите видови на месо кутии, месо кутии, мешан зеленчук кутии и други видови на кнедли, може да се користи за парење, врело, пржење и замрзнати преработка на храна. Структура и принцип : Во главниот дел на автоматско dumpling машина е на три делови на вратило површината за полнење и калапи. Кога работата е, површината е додадена на површината на завртката пропелер (пренос површината дупчалка со спирална бургија) ќе се турка кон излезот површина, формирајќи шупливи површината цевка, исто време од страна на двојно фаза променлива ване пумпа ќе се турка во површината на пополнување цевка, по формирање умре тркалање. Замена на носот може да ја пролет ролс, Варени кнедли, wonton, Жешко тенџере кари, Бисер Варени кнедли кнедли, кнедли, кнедли пан вратоврска чипка. Производите може да се варени, варен, пржени и обработени замрзната храна. Главната структура карактеристики на dumpling машина за правење : нерѓосувачки челик материјал, дебелината на пополнување на висина може да се прилагоди тесто. Dumpling форма. Го загубат образот и калапи делови користење PTFE анти сврзување технологија, мал отпор за формирање лесно чистење
Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.

Параметри на продукта

Пакет:
Кутия
търговска марка:
Юньлиньли
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
HX-80
Брой парчета:
1
Тип:
автоматична машина клецочная
Приложение:
машина за производство на клецок
силата на:
2.2 кВт
Ефективност:
4800 / h
Тегло на машината:
110кг
Напрежение:
220V
Маса кнедли:
15-20г
Размер на машината:
670*420*730мм
Тип Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия:
машина за пелмени
Приложение:
Набор От Електрически Инструменти, Автоматична Клецечная Машина

Продукти в категория