0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
10шт регулируема гърлото микрофон пръст ПР слушалка на Motorola за GP328 GP338 GP340 GP380 двустранно Радио Уоки Токи на едро

10шт регулируема гърлото микрофон пръст ПР слушалка на Motorola за GP328 GP338 GP340 GP380 двустранно Радио Уоки Токи на едро

BGN 190.40
Продуктът е наличен

Налично

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика
Прилагодливи Грлото Микрофон Прст PTT Слушалка за полнење за Motorola за GP328 GP338 GP340 GP380 двонасочна Радио Воки Токи трговија на Големо
Бучавата Елиминирање на грлото micr
ophone е супериорен во однос на бучава-поништување на микрофон, ова грлото микрофон за да ги елиминира повеќето од буката во позадина без оглед дали се во битка на поле или на работно место. Користење на двојно активен грлото микрофон транспондери, звук се апсорбира преку вибрации од грлото и префрлени на радио кој потоа се конвертира во препознатлив глас фреквенции. Оваа слушалки намалува животната средина и механички амбиентниот бучава значително во однос на другите редовни микрофон, слушалки.
Удобно се вклопуваат уво парчиња. Оваа грлото микрофонот е на располагање во професионална одделение акустична уво серпентина. Комерцијален, ергономски дизајн на уво перници обезбедува добро се вклопуваат во текот на еден широк спектар на уво големини.
Оваа слушалки нуди премиум дебели мерач жици и тешки точки на поврзување, што ќе овозможи за агресивни средини каде што само на највисок квалитет на производи може да преживее.
Карактеристики :
Високо квалитетни слушалки направени со воени одделение делови
Издржливи и дебели кабел, дизајниран за тешки средина
Флексибилни & целосно прилагодливи бенд за удобно носење
Јасен звук изразување говорникот
Чувствителни на вибрации на откривање на микрофон
Транспарентен флексибилни акустична звук цевка
Еден резервни пластични earbud вклучени
Со E12 конектор.
Компатибилен :
за GP серија
за GP140, - апарат gp320, GP328, GP329, GP338, GP339, GP340, GP360, GP380, GP640, GP680, - апарат gp1280
за ХТ Серија
за HT750, HT1250, HT1250 LS, HT1550 XLS
за MTX Серија
за MTX850, MTX850 LS, MTX900, MTX950, MTX960, MTX8250, MTX8250 LS, MTX9250
за ПРО Серија
за PR860, PRO5150, PRO5350, PRO5450, PRO5550, PRO5750, PRO7150, PRO7350, PRO7450, PRO7550, PRO7750, PRO9150
Пакетот Вклучува :
1 Слушалка 0x
.

Параметри на продукта

Is_Display:
No
Размери:
База на радио
Тип:
Аксесоари
Максимален Обхват:
1,5 км-3 км
Обхват На Разговор:
База на радио
търговска марка:
XQF
Тип Уоки-Токи Уоки Токи:
Преносим
Номер На Модела:
GP328
Честотен Обхват:
База на радио
Канал За Съхранение На Данни:
База на радио
Материал:
добре

Продукти в категория