0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
голям капацитет икономичен арахисовый белачка/сушене път арахисовый пилинг машина

голям капацитет икономичен арахисовый белачка/сушене път арахисовый пилинг машина

BGN 2992.00
Продуктът е наличен

Налично


голем капацитет економски кикирики нож за лупење/сушење начин кикирики пилинг машина
Се обрне внимание на
Од кикирики треба печено првиот, тогаш повеќе лесно кора.
Технички paremeters
Карактеристики
Структура принцип : ролери возен тип структура, по сушење на кикирики, со бункер во домаќинот, отстранете ја црвени со висока брзина на ротација бришење тркалаат, имаат фан вовлечени надвор, по пилинг црвено кикирики , бела кикирики ќе излезе premenstrual устата.
Операција
1, пред да започнете, прво проверете дали постои било лабава на пренос делови, навремено да се елиминира абнормални бучава.
2, врската моќност електрични делови, се без штета истекување феномен, проверете по нормално, отворен фан, прво се отвори по домаќин.
3 материјал во бункер по печење сува, во host да се зголеми материјалот пред затворена врата, органско стакло преку горенаведените забелешки во рок од кикирики пилинг машина е постигнат, поранешен се очекува постепено да се пониски празнење на вратата.

Параметри на продукта

Напрежение На Тока (В):
380V
търговска марка:
ТЯНЬЮЮЮДО
Номер На Модела:
УДТПГ-400
Мощност (W):
3 кВт
документ:
SGS
Функция:
Лющене
Размер(мм):
1200*750*1200
Тегло(кг):
200
Норма в пода на зърно:
6%
Скорост на вършитба:
96%
Производителност(kg / час):
400-500

Продукти в категория