0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-5 %
Гореща печатна машина на етикета стикер продажба, машина за поставяне на етикети с stamper дата

Гореща печатна машина на етикета стикер продажба, машина за поставяне на етикети с stamper дата

BGN 1064.00
BGN 1120.00
Продуктът е наличен

Налично


Примена :
Погоден за различни големина на лепило етикета или лепило филм на сите видови на круг шише,Висока точност и со голема брзина,издавање & етикетирање автоматски.
Погоден опсег : Круг шише, Круг резервоарот, Круг барел да се само-лепило етикетирање.
Тоа се користи во ПЕТ шишиња, пластични шишиња, стаклено шише, Метал шише и така во круг шише итн.
Производ discription;
1, Мали структура зазема помалку простор и лесно да се движите и да се вчита.
2, Добар етикетирање прецизност и стабилност; Уредни, без брчки, без меур.
3,Тоа е моќна функција. Тоа може да се постигне circumferential позиција етикетирање и не-позиција етикетирање лесно да се префрлите од контрола.
4,Тоа ги задоволи circumferential позиција етикетирање и не-позиција етикетирање на дијаметар меѓу 12-120mm шишиња.
5, Тоа е лесна за употреба и прилагодување. На нови работници и може да се користи или да се прилагоди лесно по едноставни обука.
6,Човечки делови се целосно покриени за да се избегне абнормални услови кои го прават користењето побезбедно.
7, умен дизајн кои им овозможуваат на корисникот да механички се прилагоди на некои структура комбинација и етикетата за ликвидација, го прави лесно да се прилагоди на етикетирање позиција слободно. Сите овие се направи тоа лесно да се промени производи и правец на етикети.
8, Има 2 контрола методи : автоматски и полуавтоматски. Работниците може да изберете било сензор за контрола или нозете чекор контрола за етикетирање според реалност.
9, Целата опрема е главно направени од не ' рѓосувачки челик и високо ниво алуминиум. Целата структура е силна и хармоничен.
10, Има грешка стоп функција, производство пребројување на функцијата.
Технички параметри :
Етикетирање прецизност
помалку од ±0.5 mm
Ефикасност
25-50 парче/минути
Големината на работа-парче
10-150 mm во дијаметар
Ознака ширина
8-150 mm
Ознака должина
15-315 mm
Напојување
220 V 50 HZ
Моторот моќ
120 w
машина со големина
650 x x 450 450 mm
тежина
25 KG
Машината може да се прилагоди според корисниците посебни барања.

Параметри на продукта

Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
МТ-50
документ:
CE
Име на продукта:
машина за поставяне на етикети, кръгли бутилки
Функция:
слипчивый обозначи стикер
диаметър на бутилката:
20-120мм
Дължина на етикета:
25-280мм
Ширина на етикетите:
26-150мм
Напрежение:
220V 50Hz/110V60Hz
силата на:
220 W
Скорост на етикета:
25-50 бр. / мин.
Точността на етикета:
±0,5 мм
Waranty timr:
1 година

Продукти в категория