0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
машина за белене на фъстъци / път изсъхване на въздушното зажарили машина за лющене на фъстъци / peeler фъстъци

машина за белене на фъстъци / път изсъхване на въздушното зажарили машина за лющене на фъстъци / peeler фъстъци

BGN 3760.00
Продуктът е наличен

Налично


од кикирики пилинг машина/сушење начин печени кикирики пилинг машина/нож за лупење од кикирики
Се обрне внимание на
Од кикирики треба печено првиот, тогаш повеќе лесно кора.
Технички параметри
Модел
UDTPG-600
Големина(мм)
1200*1050*1200
Тежина(кг)
300
Половина зрно го оценувате
6%
Лединка го оценувате
96%
Напон(v)
380/220
Фреквенција(Hz)
50
Капацитет(кг/час)
600-750
Карактеристики
Структура принцип : ролери возен тип структура, по сушење на кикирики, со бункер во домаќинот, отстранете ја црвени со висока брзина на ротација бришење тркалаат, имаат фан вовлечени надвор, по пилинг црвено кикирики , бела кикирики ќе излезе premenstrual устата.
Операција
1, пред да започнете, прво проверете дали постои било лабава на пренос делови, навремено да се елиминира абнормални бучава.
2, врската моќност електрични делови, се без штета истекување феномен, проверете по нормално, отворен фан, прво се отвори по домаќин.
3 материјал во бункер по печење сува, во host да се зголеми материјалот пред затворена врата, органско стакло преку горенаведените забелешки во рок од кикирики пилинг машина е постигнат, поранешен се очекува постепено да се пониски празнење на вратата.

Параметри на продукта

Номер На Модела:
УДТПГ-600
Напрежение На Тока (В):
380V
търговска марка:
ТЯНЬЮЮЮДО
документ:
Сасо
Мощност (W):
6 кВт
Размер(мм):
1200*1050*1200
Тегло(кг):
300
Норма в пода на зърно:
6%
Скорост на вършитба:
96%
Производителност(kg / час):
600-750

Продукти в категория