0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-5 %
Машина За Опаковане На Вакуум Горната Част На Качество На Една Камера В Продажба

Машина За Опаковане На Вакуум Горната Част На Качество На Една Камера В Продажба

BGN 608.00
BGN 640.00
Продуктът е наличен

Налично


Опис На Производот :
1. DZ-260 вакуумско пакување машина е погоден за пакување на објекти во мали димензии,
како и материјали како што се пари, финансиски документи, ваучери итн.
2. Овој пакет е поставена со функција на чешла вакуум, изолирање, peinting во еден процес и, за различни пакување, материјали и услови, со прилагодливи уреди за вакуум, се топло-запечатување температура и време, па како за корисниците за да се добие оптимален избор и прилагодување за оптимален ефект на пакување
Технички paramters :
Модел : DZ-260 Вакум комората големина на : 280*385*50 мм Најниска вакум комората Притисок : 1.32 Kpa Топлина-запечатување големина : 260 mm извор на Енергија : 110 V/220 V,650w Димензија : 500*340*380 мм Тежина : 36 кг
1. Оваа вакуумско пакување машина имаат положено CE и ISO9001 : 2000 одобрени.
2.Системот за контрола : Computer Control Panel, постојат многу за контрола на начинот на избирање на клиенти
3.Вакуум Пумпа : строга квалитетот испитување systom осигуреното топлината на вакуум packaing машина runned непречено, (Различни бренд и издувните пристаништа на вакуум пумпа може да се конфигурира според клиенти спецификации)
4.Машина Капак Gemel : Специјални дизајнирани gemel уред на машина капак кој може да се намали работната интензитет драматично во секојдневниот работен век
5.Главната структура е материјал : Главен структурата материјал на вакуум пакувања машина е 304 од не ' рѓосувачки челик, кои insures на прекрасен изглед и antisepticise во сериозна cauterization околност
6."V" тип капак заптивка : "V" тип капак заптивка е направен од висока густина на материјалот кој се продолжи со користење на живот и погоден за носене во секојдневна употреба, тоа е исто така намалена замена на времето и трошоците за производство
7.Тешки се движат тркала (со кочница) : движење На тешки тркала со висока носечка способност, што го прави клиентите се движат лесно
Вакуум храна пакување машина е опремен со автоматска обработка на правосмукалка, изолирање, печатење, ладење, кој се користи во вакуум пакувања за храна, фармацевтски, водни, хемиски и електрични индустрии.

Параметри на продукта

Мощност (W):
200 W
Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
прахосмукачка
документ:
CE
Напрежение На Тока (В):
110В/220V
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
размер на камерата:
28*38*5 см
Напрежение:
220V or 110V
Размер на запечатването:
260*10мм
Скорост на запечатване:
1-5 торби/мин

Продукти в категория