0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-5 %
Полу автоматична машина оборудване за запечатване на храна вакуум една стая за хранене, Плодоовощ, говеждо месо,

Полу автоматична машина оборудване за запечатване на храна вакуум една стая за хранене, Плодоовощ, говеждо месо,

BGN 608.00
BGN 640.00
Продуктът е наличен

Налично


Опис На Производот :
1. DZ-260 вакуумско пакување машина е погоден за пакување на објекти во мали димензии,
како и материјали како што се пари, финансиски документи, ваучери итн.
2. Овој пакет е поставена со функција на чешла вакуум, изолирање, peinting во еден процес и, за различни пакување, материјали и услови, со прилагодливи уреди за вакуум, се топло-запечатување температура и време, па како за корисниците за да се добие оптимален избор и прилагодување за оптимален ефект на пакување
Технички paramters :
Модел : DZ-260 Вакум комората големина на : 280*385*50 мм Најниска вакум комората Притисок : 1.32 Kpa Топлина-запечатување големина : 260 mm извор на Енергија : 110 V/220 V,650w Димензија : 500*340*380 мм Тежина : 36 кг
1. Оваа вакуумско пакување машина имаат положено CE и ISO9001 : 2000 одобрени.
2.Системот за контрола : Computer Control Panel, постојат многу за контрола на начинот на избирање на клиенти
3.Вакуум Пумпа : строга квалитетот испитување systom осигуреното топлината на вакуум packaing машина runned непречено, (Различни бренд и издувните пристаништа на вакуум пумпа може да се конфигурира според клиенти спецификации)
4.Машина Капак Gemel : Специјални дизајнирани gemel уред на машина капак кој може да се намали работната интензитет драматично во секојдневниот работен век
5.Главната структура е материјал : Главен структурата материјал на вакуум пакувања машина е 304 од не ' рѓосувачки челик, кои insures на прекрасен изглед и antisepticise во сериозна cauterization околност
6."V" тип капак заптивка : "V" тип капак заптивка е направен од висока густина на материјалот кој се продолжи со користење на живот и погоден за носене во секојдневна употреба, тоа е исто така намалена замена на времето и трошоците за производство
7.Тешки се движат тркала (со кочница) : движење На тешки тркала со висока носечка способност, што го прави клиентите се движат лесно
Вакуум храна пакување машина е опремен со автоматска обработка на правосмукалка, изолирање, печатење, ладење, кој се користи во вакуум пакувања за храна, фармацевтски, водни, хемиски и електрични индустрии.

Параметри на продукта

Мощност (W):
200 W
Източник На Захранване:
Електрически
Номер На Модела:
прахосмукачка
документ:
CE
Напрежение На Тока (В):
110В/220V
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
размер на камерата:
28*38*5 см
Напрежение:
220V or 110V
Размер на запечатването:
260*10мм
Скорост на запечатване:
1-5 торби/мин

Продукти в категория