0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Направи си САМ Комплекти 1HZ-50MHz Crystal Oscillator Frequency Counter Meter Digital LED PIC

Направи си САМ Комплекти 1HZ-50MHz Crystal Oscillator Frequency Counter Meter Digital LED PIC

BGN 6.91
Продуктът е наличен

Налично


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Боја : Црвена
Големина : 8 x 5.4 cm
Погоден За :
Кристал мерка (4 M, 16М кристал)
Кристал мерка (20 МИЛИОНИ, 11.0592 М кристал)
Карактеристики
Ова е СЛИК микроконтролерски-врз основа на фреквенцијата метар, одземање фреквенција е поставена со
кристал мерни функции и програмабилни, пет дигитален дисплеј, лесен и интуитивен,
сите користење во согласност компоненти, коло е едноставен и лесно да се направи
1. мерливи фреквентен опсег од 1 Hz -50 MHz (1 Hz-50 MHz);
2. Најчесто користена мерка на осцилација фреквенција на кристал;
3. Пет-цифрениот прецизност резолуција (на пример 0.0050 k Hz, 4.5765 MHz, 11.059 MHz);
4. Автоматско опсегот за конверзија, без човечка предавањето;
5. Програмабилни одземање фрекфенцијата, како што е transceiver за мерење опрема;
6. избор на режимот за штедење енергија, во рок од 15 секунди ако нема значајни промени во фреквенцијата автоматски да го исклучите екранот;
7. Можете да ги користите заеднички USB 5 V интерфејс, напојување, исто така, може да се користи надворешен DC напојување или 9 V батерија.
8. Мал број на елементи, сите во-линија компоненти, инсталацијата е едноставна.
Упатството за
1. Сите линија елементи, PCB печатење притиснете за да го поправи заварување,
2. По заварување е завршен со стандарден извор на влезниот сигнал,
3. Прилагодување на жолта прилагодливи capacitor така што екранот на телефонот е еднаков на вредноста на сигнал со фреквенција
Пакување Вклучени
1 x 1 Hz-50 MHz фреквенција метар (DIY колекции, не собраа)

Параметри на продукта

Тип Елемент:
Led модули
Номер На Модела:
011574
Характеристики:
Цифров св води PIC
документ:
ССС
Напрежение:
please check instruction
OEM:
diymore

Продукти в категория