0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-16 %
K&F CONCEPT Lens Mount Adapter for Nikon G to Sony E Adapter for Nikon G AF-S F AIS AI Обектив to Sony E-mount NEX Camera Body

K&F CONCEPT Lens Mount Adapter for Nikon G to Sony E Adapter for Nikon G AF-S F AIS AI Обектив to Sony E-mount NEX Camera Body

BGN 35.00
BGN 41.58
Продуктът е наличен

Налично


Забелешка : Ако сакате да го користите nikon ПИ објективот на овој Nikon(G) адаптер прстен, тоа би можело да биде спроведен, но отворот контрола прстен не може да се користи,како што е pin на Nikon G леќи кои би можеле да се движат на отворот за контрола на прстен, но не и на ПИ леќа.
Со овој адаптер можете да го користите Nikon G Објектив на Sony NEX E-Планината Камерата; Тоа е компатибилен со Sony NEX-3 И NEX-5, NEX-5 N, NEX-7 И NEX-7 N, NEX-C3, NEX-F3, видео камера Sony NEX-VG10, VG20, FS-100, FS-700. Не постојат електрични контакти во адаптерот прстен. Експозицијата и фокусот треба да се прилагоди рачно; Бесконечност фокус е дозволено. Одредени премиер леќа само не може да се замени, и да заштедите на трошоците за набавка на нови леќи. Со прецизен дизајн и висока технологија.Изработени од месинг и алуминиум (не пластика); Мазна површина за напор планината; Елоксирани алуминиумски изградба; Бренд на К&F Концептот произведен од страна на стручен тим за фотографија ентузијасти за да се обезбеди многу возбудливо искуство. 100% Задоволството На Гарантира.
Зошто Да Изберете К&F Концепт?
1.Професионални оптичка леќа производителот.
• Направен од метал, супер мазна површина по завршувањето
2.Посветена да обезбеди производи со висок квалитет и добра цена.
• Премиум Зедов Производ. Продавница со Гаранција.
• Ги задоволи Еколошките Стандарди на Ro HS
Вовед :
• Со ова ново напредно леќа адаптер, ќе може да се качи Nikon(G) планината објективот на Sony NEX Планината камера тело.
• Овој прекрасен адаптер може да им овозможи на камерата сопствениците да се зголеми камери за' зголемување и работат на далечина.
Функција :
• К&F Концептот Nikon(G)-NEX Леќа адаптер ви овозможува да ја поставите вашата омилена Nikon(G) Објективот на вашиот Sony NEX E-Планината камера тело.
• Овој адаптер ви дава можност да го користите вашиот незаменлив премиер леќа и ви заштедува на трошоците за купување на нови леќи.

Параметри на продукта

Съвместим Марка:
NIKON, Sony, Minolta
Номер На Модела:
за Nikon (G) - NEX
търговска марка:
КОНЦЕПЦИЯТА НА K&F
КОД:
KF06. 070
Име на продукта:
за Nikon(G)-Nex адаптер за закрепване на обектива
Качество:
Горна / Най-Високо Качество
Състояние:
100% Чисто Нов

Продукти в категория