0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Гравиране бита CNC 60 градуса 0.3 мм фреза с ЦПУ инструмент V-образни режещи инструменти за ABS акрилна дървена дъска PVC двоен цветна плоча и т.н

Гравиране бита CNC 60 градуса 0.3 мм фреза с ЦПУ инструмент V-образни режещи инструменти за ABS акрилна дървена дъска PVC двоен цветна плоча и т.н

BGN 18.40
Продуктът е наличен

Налично


CNC Гравирање Битови 60 Степен 0.3 mm CNC Рутер Алатка V-форма Сечење Алатки за ABS Акрил на Дрво Штица ПВЦ Двојна Боја Плоча итн
Спецификација : 100% Сосема нов, не се користи, прецизност мелење Тип на Производ : Рамни дното гравирање битови месо тело ширина : 3.175 mm(0.125 инчи) Совет дијаметар : 0.3 mm(0.012 инчи) Вкупна должина : 38mm(1.496 инчи) Форма : V-форма Степен : 60° Материјал : цврсти карбид со слој Примена : Тоа е дизајниран главно за гравирање и обележување на ABS, Акрил, Дрво Штица, ПВЦ и Двојна Боја Плоча и слично.
Пакет се вклучени : 1 x Рамен дното гравирање битови ( CNC Мелење Машина )

Параметри на продукта

Номер На Модела:
гравиране бита с ЦПУ
Обща Дължина:
38 мм(1,496 инча)
Диаметър на:
3,175 mm(0,125 инча)
Материал:
твърди карбид с покритие
Тип:
Гравиране бита с плоско дъно

Продукти в категория