0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-49 %
бижута месинг фабрика контакти Тибет сребро тибетския будизъм сребро благоприятен цвете лотос жаба статуя кана вино гърне

бижута месинг фабрика контакти Тибет сребро тибетския будизъм сребро благоприятен цвете лотос жаба статуя кана вино гърне

BGN 83.00
BGN 163.20
Продуктът е наличен

Налично


Големина на Високо 4.0 Долго 7.6 Широчината 3.6 (инчи)
Состојба Совршена Состојба. Совршен, без гребнатини, пропусти или поправки.
Тежина 1.3 КГвклучени тежината на пакување, материјали W elcome да ми store Dear
Клиент, ви Благодариме за доаѓаат
Мило ми е да се воведе оваа , Од слики, може да се види тоа е многу убаво,
голема колекција или како подарок на вашиот пријател! те благослови со среќа и добро секој ден!
вклучени тежината на материјали за пакување
Состојба : Многу Добро. Потекло : Тибет
Евтини цена Фабрика директна продажба на Големо
Почестен Корисниците : Мојата продавница има содржани складиште на повеќе предмети. Во
мојата продавница, постојат повеќе прекрасни предмети кои се на чекање за вас,
како што среброто опрема, Кинески порцелан, рачно изработени резби во дрво,
бронза опрема, месинг и западна уметничка култура собирање, jade
ware, и повеќе стоки. ако не им се допаѓаат на објектот кога ќе ја добијат, јас може да
ТИБЕТСКАТА НАКИТ
Таквите предмети не се сите handcrafts, рачно изработени од страна на локалните Тибетански или Непал занатски користење на Тибет Сребро и природни камења, како што се Тиркизна, Корали, Ахат, кристално итн. тие ги симболизираат старата култура на Тибет. Тибет е најбрилијантните и свети светата земја во Кина. Постои стара легенда најдобро познат во Тибет, ако луѓето носат такви подобрување и прекрасни рачно изработени накит, како накит може да се добие добар дух од природата. Тогаш тие ќе го донесат луѓе среќен живот и среќа. Тибет ,Чиста Земја, повеќето магија убаво место, не се далечни од нас. тоа не е важно ако не се таму, но се држат точка е ако можете да го најдете вашиот сопствен чиста земјиште во твоето срце и Тибет на вашиот ум !
Превозот - Може да се Меша различни елементи заедно;
Ние ги испратите производи од Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail.

Параметри на продукта

търговска марка:
ХУАРОНГКАНГЙОУ
Регионална Функция:
Китай
Материал:
Мед
Тема:
Любов

Продукти в категория