0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-14 %
Homebrew помпа DC12V & 18W Bsp1 / 2 циркулация на топла вода, помпа на качеството на храната заваривая водна помпу липсата на шум от штуцером шип, 1/2 инча

Homebrew помпа DC12V & 18W Bsp1 / 2 циркулация на топла вода, помпа на качеството на храната заваривая водна помпу липсата на шум от штуцером шип, 1/2 инча

BGN 52.00
BGN 60.62
Продуктът е наличен

Налично


Жешка! Homebrew Пумпа DC12 V & 18 W BSP1/2" Храна Одделение Пумпа Топла Циркулација на Вода за Подготовка на Пумпа за Вода без бучава со 1/2 инчи barb фитинг
Производ Функција 1.DC brushless мотор, без Четки за да го носат надвор 2.Долг живот brushless пумпа, идеален живот за 30000 часа 3.Напредни magnetically заедно технологија, без било какво истекување засекогаш 4.Издржливи магнетни роторот и фината керамика вратило 5.Тешки за работа, може да се одржи непрекинато 24 часа работа 6.Посни одржување 7.Ниска потрошувачка на енергија 8.Тоа може да се прилагоди според корисниците на техничките барања. 9.макс проток,10 L / min 10.макс вода глава : 6m Употреба : 1, во насока на стрелките на пумпа течен проток знаме. 2, црвената линија е позитивниот пол и црна линија е негативен пол. 3, пумпата може да бидат поставени во било која насока. 4,оваа цена вклучуваат две 1/2" женски barb конектор Мерки на претпазливост Не се нурнати во течност. Влезот филтрација уреди мора да биде инсталиран, не може да влезе нечистотии. Инаку, тоа е лесно да се приклучиш на пумпата, која резултира во намалена или дури и нема вода под притисок. Заеднички Грешки и исклучување : 1, електрична пумпа не ја ротирате. Проверка на моторни зад жица е исклучено. 2, пумпа ротира, вода, но мала количина на магла, притисокот се намалува. Исклучете го напојувањето со енергија и да се провери дали има остатоци затнување на пумпата комората. Моторни заградата е лабава, затегнете на шрафовите. Имајте на ум дека од вода вентил не може да се инсталира наназад. 3, пумпи за шест месеци или една година подоцна, под притисок за да се намали мала количина на спреј. Отвори пумпа моторни заградата и ги заостри завртки; ќе умре празнина и надолу мала размена насока, или замена на мали мелење. Топло Совети : Црвена линија : позитивни electrode + Црна линија : негативни electrode - доколку го поврзете неточните позитивни electrode и negtive electrode,тоа нема да работи.

Параметри на продукта

Тип:
Аксесоари За Бар
документ:
CIQ
Брой:
1
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Номер На Модела:
самоделна помпа
търговска марка:
Г-н брю
Материал:
Пластмаса
Пластмасов Вид:
Друго
Тип Аксесоари За Бар:
Друго
Тип:
помпа на качеството на храната
Модел:
пивоварната водна помпа
Статус:
В наличност
Качество:
Висок
Кондиция:
НОВО
Време на изпълнение на поръчката за нови продукти:
3 работни дни
Характеристики:
липсата на шум от 1/2 инчов упорит фитингом

Продукти в категория