0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
5шт LCD2004+I2C 2004 20x4 2004A син екран HD44780 за знак на LCD / w IIC / I2C сериен интерфейс адаптер модул

5шт LCD2004+I2C 2004 20x4 2004A син екран HD44780 за знак на LCD / w IIC / I2C сериен интерфейс адаптер модул

BGN 79.10
Продуктът е наличен

Налично


ЖИТО / I2 C 2004 204 20 x 4 Карактер LCD Дисплеј Модул Сина
Опис :
На ЖИТО 2004 LCD дисплеј модул е 4 линија 20 карактер LCD модул не само поставување на контрастот контрола knob селектор switch исто така, има осветлување и ЖИТО комуникациски интерфејс. За Ar-du-ino почетници, не за тежок и сложен LCD возачот коло конекција и главоболка, вистинското значење на оваа LCD модул ќе се поедностави коло, овој модул директно во Ar-du-ino Сензор Shield V5.0 сензор проширување одбор ЖИТО уред интерфејс може, ГМ 4 P сензор приклучен кабел, програмирани преку Ar-du-ino контролер, може лесно да се идентификува слоган, сензор податоци евиденција.
Спецификација :
Напон : 5 V
Интерфејс : I2 C
I2 C адреса : 0x27 или 0x3 F
Pin дефиниција : GND, VCC, СДА, SCL
Прилагодете контраст : potentiometer
Целта на овој модул е на ниско-потрошувачката на енергија карактер LCD модул со изградена-во контролер
Модулот може да биде лесно која е интерфејс со MCU
Екранот формат : 20 Знаци x 4 линии
Целосно составуваат и тестирани сериски LCD 20 x 4 модул
Бел текст, сино осветлување
Тоа е фантастична за Ar-du-ino базирани на проектот
Големина : 9.8 x 6 x 1.2 mm
Пакет се вклучени :
10 x жито 2004 LCD дисплеј модул

Параметри на продукта

Номер На Модела:
2004
is_customized:
Yes
Тип:
TFT
търговска марка:
Вейкедз

Продукти в категория