0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Помпа за изпитване на налягане на водата от желязо ръчно 10L

Помпа за изпитване на налягане на водата от желязо ръчно 10L

BGN 38.40
Продуктът е наличен

Налично


10 L Леано Железо Прирачник Вода Притисок Тест Пумпа
Операција и одржување на :
1.Сите компоненти треба да биде прегледано ако врската е точна или не, пред тестирање пумпа, мерач на притисок е нормален или не, во и надвор од канал е инсталиран, пумпа работен медиум за 5 ~ 50 ° C вода, емулзија или вискозност 2;/s на нафта. Забрана на употреба на слоевита и други загадувачи на воздухот немаат чиста вода за пиење.
2. Со цел да се подобри тестирање на ефикасноста, насочени контејнери или опрема, може да се полни со вода на прв, а потоа поврзете ги притисок на пумпа штекер цевка.
3. Во процесот на испитување, доколку се најде на воздухот во внатрешноста,може да се отвори вода вентил додека воздухот да излезе на крај.
4.Во процесот на притисок ако најдете некоја вода, протекување феномен, треба да престане да работи веднаш за проверка и поправка, тоа е строго забрането според истекување продолжи да се зголемува притисокот.
5.По завршување на тестот, за да се олабави вода вентил, пад на притисок, со цел да се избегне оштетување на притисок колосек.
6.Не навлегла вода во внатрешноста на пумпа кога ќе се стави далеку по користење, вовлечени во мала количина на масло, за да се спречи корозија.
ПРЕВОЗОТ :
КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ. ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.
ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.
ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС. НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ЗА сите ДРУГИ ДАВАЧКИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ од СТРАНА НА ПРЕВОЗНИКОТ(на пример : Царина и данок од добивка). ОВА Е НЕШТО ШТО НИЕ НЕМАМЕ КОНТРОЛА НАД И Е ДОПОЛНИТЕЛЕН ЦЕНАТА НА ПРЕВОЗОТ.
НИЕ, ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА КОРИСТИТЕ ДРУГИ БРОД НАЧИНИ, КАКО ШТО СЕ : СО АВИОН ИЛИ ПО МОРЕ.

Параметри на продукта

Налягане:
Ниско Налягане
Използването на:
Водата
силата на:
Електрически
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Номер На Модела:
САЙ-40
Структура:
Мембранен Помпа
Теория:
Бутало На Помпата
Горивата:
dc
Приложение:
трансмиссионная течност
Дължина на маркуча:
1.2 м
Тип:
Хидравличен
Капацитет на резервоара за вода:
10л
Материал:
чугун

Продукти в категория