0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-6 %
FL-32/33 220/110 vac водна помпа самовсасывающий диафрагменный помпа мини-потопяема помпа автоматичен превключвател налягане 20 м, асансьор

FL-32/33 220/110 vac водна помпа самовсасывающий диафрагменный помпа мини-потопяема помпа автоматичен превключвател налягане 20 м, асансьор

BGN 71.00
BGN 75.20
Продуктът е наличен

Налично


Feacture :
√Наизменична работа
√Кога славина е вклучено или исклучено вграден прекинувач овозможува пумпа автоматски start или stop
√Само-priming пумпа за инсталација за да се исполнат на врвот на резервоарот
√Не биде неактивен за долги периоди
√Изградена-во термо заштита и механичка заштита уред
√Ако се користи притисок switch исто така може да се користи рачно
Параметар податоци :
пумпа тип : Дијафрагмата пумпа
дијафрагмата материјал : Гума-еластичен материјал
вентил материјал : epdm
max. температура : 60 степен
кој модел не ви треба, можете да се напомене нас кога ќе ги нарачате! се очекува преку
сите иста цена!!!
Услови за користење на услугите Испорака
Плаќање Ние прифаќаме Alipay, T/T, Western Union и Visa платежни. Освен Alipay, истакнати задолжен е да се клиентот страна. Ве молиме да обрнете нарачката во рок од 3 дена, и ние ќе го организира испорака 1-2 дена. По Услуга Кога ќе добиете предмети, ако постојат проблеми во врска со тоа, треба да не контактирате на : прв пат и ни обезбеди доволно докази. Ако тоа е докажано дека може да биде прекината или погрешно работење, ние ќе брод најновите објекти за вас како е можно поскоро. Повратна информација за Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми, ве молиме да бидат слободни да контакт прво пред да остави негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Параметри на продукта

Напрежение:
220v, 110v
търговска марка:
makerele
Структура:
Мембранен Помпа
силата на:
Електрически
Налягане:
Ниско Налягане
Използването на:
Водата
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Номер На Модела:
FL-32/33
Теория:
Бутало На Помпата
Приложение:
Дозиране
Горивата:
Електрически
Материал на диафрагмата:
Резиноэластичный материал
материал на вентила:
EPDM
Максимална температура:
60 градуса
Напрежение:
220V
Поток:
12,5 л / мин
текущата:
0.4~0.8 и
Максимална корона:
20та
Налягане (паунд / кв. инча):
35PSi
Материал:
Инженеринг Пластмаса

Продукти в категория