0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
Сватбена украса дистанционно управление водоустойчив потопяема LED Tea Party Mini Light с батерия за Хелоуин, Коледа

Сватбена украса дистанционно управление водоустойчив потопяема LED Tea Party Mini Light с батерия за Хелоуин, Коледа

BGN 22.38
Продуктът е наличен

Налично


Свадба Декорација Далечински Управувач Водоотпорен Подводни LED Партија Чај Мини Светлина Со Батерија За Божиќ ноќ на Вештерките
CR2032 Батерија Управувана , Водоотпорен Дизајн,Со Бесење Кука Водоотпорен ВОДЕШЕ Оркестарот Светлина~~Подводни LED Светла~~Подводните Чај Светла~Подводни LED Светло-Водоотпорен LED Свеќа
Ние сме Фабрика Снабдувач!!!
Нашиот квалитет светла се многу повеќе подобро од било други . Изберете ни е најдобриот избор
Најдобар квалитет и брза испорака ,Убаво пакување, со евтини цени.
Бела, Топло бела, RGB за опции. Можете да нарачате ги во мешавина од бои.
Што Се Вклучени ???
3 LED подводните floralyte, Секоја Светлина дојде со 2pcs CR2032 батеријата.
10pcs 3 LED Подводните Floralyte Доаѓаат Со 1pieces далечински контролер , и инсталиран литиум батерија во тоа.
(White & Топло Бела Со вклучување/Исклучување На Далечински управувач , RGB Со 20 Keys Remote )
Не вазни, Без батерии,Без laterns вклучени!
Ова е направено од страна на KITOSUN ,Не ACOLYTE.
Карактеристики :
3pcs Супер-Светли LED , Повеќе Посветла од 1 или 2 LED еден
Големина : 3 CM дијаметар Тркалезна Форма светлина база, 2,2 СМ висок
2 парчиња CR2032 батерии инсталиран , трае повеќе од 8hours. и заменливи
Водоотпорен Дизајн , Без оглед дали го користите како хартија фенер светлина, или под вазна светлина.. тие се погодни за двете.
Лесен за користење, само треба да пресврт на светлината, тоа ќе активни во една. Мирно на Функцијата.
Доаѓаат со виси кука на дното , кога сакате да го стави на хартија фенери, толку Лесно , Без потреба од други компонента.
Далечински Контролирани . растојанието е за 10 Meters
Функција : Пресврт да го Вклучите моќ. Користат IR-далечински контролер за да го вклучите/исклучите, изберете бои и бојата се менува progams.
Совети :
Кога батеријата се истроши, осветлувањето да остане заглавен во црвено,ако веќе не префрлување помеѓу бои и далечински не се контролира, во тоа време, само треба да ја замените батеријата, можете да го реши проблемот.

Параметри на продукта

Отделят Цвят:
Промяната на цветовете RGB, бял, топъл бял
Използването на:
Празник
Номер На Главата:
1-19 главата
Името На Празника:
Коледа
Разстояние Осветление:
1-5m
документ:
CE, RoHS
Напрежение:
6V
Източник На Захранване:
Суха Батерия
Цвят:
Почистване
Дали диммируемым:
ДА
Гаранция:
1 година
търговска марка:
КИТОСУН
Източник На Светлина:
Led лампи
Дължина:
1.25inch
Базов Тип:
Клин
Характеристики:
Направете водостотьким и подводен, дистанционно управление, промяна на цвета RGB
Случай:
дневна
Номер На Модела:
ЧЕНГЕ-СБ-003М
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Материал На Корпуса:
Пластмаса
Тип На Батерията:
CR2032
Музика:
Няма
Тип Штепсельной Вилици:
Няма
Нетъкани Материали Опашката:
No
Цвят Led за опции:
Бяло, топло бяло, промяна на цвета RGB
Размери на продукта:
Диаметър 3 см, височина 2,2 см
Тип На Батерията:
2 елемента батерии CR2032 включени в комплекта
Дистанционно Управление:
Инфрачервено дистанционно управление, на около 10 метра
Приложения:
цветен режим, осветление, вази и други места, които искате
Живот На Батерията:
трае повече от 24 часа
водоустойчиви или не:
Да, това е водоустойчив дизайн, потопяема led светлина
Случаи:
Сватби,партита и други мероприятия за централните части
Брой крушка Led:
3шт супер ярки SMD led светлина

Продукти в категория