0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
SN-0725 высокопрочные мини - обжимные клещи за телени накрайници, клас втулок, тръбни обжимных клещи 15-13AWG 1.5-2. 5mm2

SN-0725 высокопрочные мини - обжимные клещи за телени накрайници, клас втулок, тръбни обжимных клещи 15-13AWG 1.5-2. 5mm2

BGN 8.77
Продуктът е наличен

Налично

Ова е SN-0725 Само-прилагодување Crimping Plier. За Изолирани Терминали Тоа е лесен и едноставен за користење, само треба да се стави на терминал во crimping plier латерално, и стискаш на рачки, сега ќе завршите. На побара притискање на сила мора да биде постигнат пред кочница единица автоматски ослободување на вилицата на plier, така висок квалитет crimping стандард може да се обезбеди за време постојано crimping. Совршена контрола позиција, компактно тело и едноставна структура, ергономски се справи...Сите овие се дизајнирани за да се намали работата замор ниво. Спецификација : Модел : SN-0725 Капацитет :1.5-2.5mm2square millimeter AWG ( Американски Жица Колосек ) : 15-13 AWG Тип : Multitools За : Авантура,Кампување,Автомобил,Качување,Секојдневна Употреба,Експеримент,Пешачење,за Домашна употреба,Мотоцикл

Параметри на продукта

Приложение:
Гофрирование
Тип:
Мини Клещи
Номер На Модела:
SN-0725
Материал:
въглеродна стомана
Направи си Сам пособия:
Електрически
is_customized:
Yes
Стил На Клещи:
Европейски
търговска марка:
ФАСЕН
Стил Дръжки:
Хетеро
Характеристики:
Мини
Приложение:
За Изолирани Клемм
обхват на пресоване :
1.5-2. 5мм2
AWG:
15-13AWG
Тип конектор:
Конектор За Запресоване Чейнджър

Продукти в категория