0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-5 %
NMRV063 този редуктор глиста 20: 1 14 mm / 19mm / 22mm / 24mm редуктор на скоростта NEMA52 съоръжения глиста въвеждане на вала на двигателя серво Stepper motor

NMRV063 този редуктор глиста 20: 1 14 mm / 19mm / 22mm / 24mm редуктор на скоростта NEMA52 съоръжения глиста въвеждане на вала на двигателя серво Stepper motor

BGN 116.00
BGN 121.60
Продуктът е наличен

Налично


Црв Редуктор Сооднос 20 : 1 NMRV063 14mm/19mm/22mm/24mm Текст Вратило Црв Опрема Брзина Редуктор NEMA52 за Серво Мотор Stepper Мотор
1. Турбо-Црв редуктор тип избор
Табела 1
Модел
NMRV063-20
Тип
Црв-Опрема Редуктор
Брзина На Односот На
20 : 1
Текст Создаден Големина
14/19/22/24mm (default=22mm)
Текст Страната Модел
NEMA32/34/52 (default=NEMA52)
Rabbet
NEMA52 default=110mm
Излез Понесе Големина
25mm
Земја на Потекло
Кина(Една година гаранција)
Примена
Исти со Серво/Stepper Мотор
Стоки Боја
Сино/Argentate (стандардно : Argentate)
Почитувани купувачи :
Оваа листа ќе биде испорака според Table1 , ако не ве молиме да ни кажете каков вид на тип на производ што ќе треба. Како што се : Моторни Брзина на Односот на Влез/Излез Понесе ( В ) Влез Плоштадот Страната Должина ( А ) Distane на Дијагонала Завртка (D) Rabbet (Б)
2. Општи спецификации(заокружување)
Модел NMRV063 Брзина Сооднос Спектар 5/7.5/10/15/20/25/30/40/50/60/80/100 Текст Бунари со Дијаметар за Моторни 14/19/22/24mm за Stepper &Серво Мотор Страната Рамка(A*A) 80*80 110*110 130*130mm
3. Плоштад текст Прирабница и Спецификација(mm)
4. Повеќе избор Постојат различни опции за RV063 серија редуктор според цртежи. ако е потребно, ве молиме контактирајте со нас!
Поврзани со топла продажба црв reducers
Поврзани NEMA52 RV50 RV63 RV90 црв опрема редуктор за серво/stepper мотор :
Модел
Центар за растојание
Односот
Прирабница
Примена
Линк
NMRV050-100
NMRV050
100 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-15
NMRV063
15 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-20
NMRV063
20 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-30
NMRV063
30 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-40
NMRV063
40 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-50
NMRV063
50 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-60
NMRV063
60 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV063-100
NMRV063
100 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
NMRV090-100
NMRV090
100 : 1
NEMA52
за Серво/Stepper Мотор
Почитувани costomers :
Ви благодариме за избере нашата продавница.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.

Параметри на продукта

Изходна Скорост:
Друго
Номинална мощност:
Друго
търговска марка:
ToAuto
Изходен Въртящ Момент:
Друго
Номер На Модела:
ЯМРВ063-20
Входяща Скорост:
Друго
Направи Различни Съоръжения Заплитане:
Червей

Продукти в категория