0 Продукти

Продукти(0)

0-Продукти
Данък 0.00
Стоки на стойност 0.00
-45 %
Китай оригинален факел на бобината DQG1261 за Пекин на съвременния ilante 1.6 L

Китай оригинален факел на бобината DQG1261 за Пекин на съвременния ilante 1.6 L

BGN 22.00
BGN 39.97
Продуктът е наличен

Налично

Компанијата Преглед ·1961 Првата искра plug изграден во Lukou растенијата ·1988/1990 Националната Квалитет Сребрен Медал ·2004-2005 добие ISO/TS16949/ISO14001 сертификација ·2003 година го Купи Delphi (Мексико) растенијата,Иридиум plug воведе ·2006 Купи Делфи НИ искра plug растенијата ·2012 за Продажба на врвот од 100 милиони евра,на кои 50 милиони биле извезени ·2014 претстави ИРИДИУМ ИСКРА ПРИКЛУЧОК +U ИРИДИУМ PLATINUM ИСКРА ПРИКЛУЧОК ЗА ТУРБО ДВОЈНО ПЛАТИНУМ ИСКРА ПРИКЛУЧОК ·Стане Кина прво, светот петтина од искра plug бренд производителот Главниот OE Клиенти (Автомобили) BYD ,CHANGAN, FORD, CHANGAN Mazda, CHERY, FAW ,GEELY, кинескиот ЅИД, HAVAL, JAC, LIFAN, LUXGEN, ГМ、 ШАНГАЈ ГМ WULING Факел серпентина компанијата има палење серпентина ликвидација, собранието и пополнување опрема увезени од Јапонија и Германија, со висока температура влијание,Трајни, вибрации, брзо стареење, итн. Производ успех со geely, baic, weichai power,Yuchai, cummins, shangchai, dongfeng и други познати претпријатија, меѓу кои gasseries productshave била доделена 4 производ патенти,На обемот на продажбата е прв во пет последователни години. DQG1261 палење серпентина производ displa германски емајлирани жица, Јапонија ликвидација машина тој висок притисок enamelled жица е обложена со три слоеви со Низок притисок емајлирани жица 180 ℃ висока температура отпорни германски перфузија машина, Јапонски смола Увезени епоксидна смола под 140 ℃ висока температура Тоа се уште има добра изолација Увезени германски автоматско вакуум опрема Сигурен квалитет 1.Епоксидна смола 2.Низок напон влезен приклучок 3.Палење вози модул 4.диск 5.Низок напон ликвидација 6.Висок напон ликвидација 7.Висок притисок отпор функцијата принципот на палење серпентина палење серпентина преобразува ниско - dc напон на акумулатор во високо-напонските piezoelectric искра, кој е запален од страна на искра приклучок и испуштање смесата во цилиндар ќе се наплаќа кога основно ликвидација е поврзан.

Параметри на продукта

Преносимото Номер Детайли:
DQG1261-B
Държава / регион на производството на автомобили:
Китай
Вид Запалване:
Разделно Запалване
Тип:
Открит Магнитен
Материал:
ПБТ
търговска марка:
факел

Продукти в категория